MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Erzurum’da kış için 800 mezar kazıldı
Erzurum’da kış için 800 mezar kazıldı


Hava sıcaklığının kış aylarında eksi 35 dereceye kadar düşmesi nedeniyle mezarların güçlükle kazıldığı Erzurum’da, 800 mezar kazılarak hazır hale getirildi.

HAVA SICAKLIĞININ KIŞ AYLARINDA EKSİ 35 DERECEYE KADAR DÜŞTÜĞÜ ERZURUM’DA, KEPÇE YARDIMIYLA MEZAR KAZILIYOR. ERZURUM’DA, TOPRAĞIN BİLE DONMASI NEDENİYLE BU SÜREDE KULLANILMASI İÇİN 800 MEZAR KAZILARAK HAZIR HALE GETİRİLDİ. (ÖZGE BOZO – SEFA TETİK/ERZURUM-İHA) Hava sıcaklığının kış aylarında eksi 35 dereceye kadar düşmesi nedeniyle mezarların güçlükle kazıldığı Erzurum’da, 800 mezar kazılarak hazır hale getirildi.

 Ağır kış şartlarının yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde kış mevsimiyle birlikte mezar kazımı da büyük bir sorun oluşturuyor. Erzurum’da hava sıcaklıklarının eksilere düşmesi ile toprak buz tutunca mezar açmak isteyen görevliler zor anlar yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimi başlamadan önlemini alarak ilk etapta 800 mezar kazarak hazır hale getirdi. Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda kepçelerle açılan mezarları kazma ve küreklerle gün boyu düzelten belediye işçileri, kış öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bu hizmetin çok doğru olduğunu ve bu kadar mezarın hazır hale getirilmesinden memnun olduklarını söylediler.

📆 27 Ekim 2019 Pazar 15:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR