MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Genel, Manşet, Toplum » Ahmet Şimşek’te Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Ahmet Şimşek’te Cumhuriyet Bayramı kutlandı


Ahmet Şimşek Koleji’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş yılı, okulun gösteri merkezinde düzenlenen törenle kutlandı.

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin günlerce hazırlanarak sergilediği, sunumunu Türkçe Öğretmeni Selma Dündar’ın gerçekleştirdiği Cumhuriyet Bayramıkutlama törenlerinde günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmalar yapıldı, “29 Ekim” konulu video gösterimi gerçekleştirildi, şiirler okundu, şarkılar söylendi, okul korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Kutlamalara veliler de katıldı. Veliler, bir yandan gururla çocuklarının gösterilerini izlerken, bir yandan da hatıra fotoğrafı çekti. Tören sırasında ayrıca, “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

“Cumhuriyet vazgeçilmez bir değerdir.”

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Hasan Töre yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Atatürk’ün, ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare; Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet; Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek isteği, cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bu önemli görev, gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan ülkemizin gerçek sahibi, siz çocuklarımıza düşmektedir. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, ülkemizi daha güçlü bir hale getireceksiniz.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin 96. Yaş günü kutlu olsun, hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

📆 28 Ekim 2019 Pazartesi 22:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR