MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Pendik, Politika, Yazarlar » TÜRKEŞ 102 YAŞINDA
Mustafa Telli

TÜRKEŞ 102 YAŞINDAPendik Ülkü Ocakları, Alpaslan Türkeş’in doğumunun 102. Yılını büyük bir coşku ve heyecan ile kutladı.

Pendik Ülkü Ocakları tarafından Pendik Classes Boutique Hotel’de gerçekleşen kutlama törenine: Ülkü ocakları Genel Sekreteri Ömer Çağrı Özdemir, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanın Kazım Erdi Aktunç, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Türk Eğitim Sen 6 Nolu Şube Başkanı Sami Çelik, çevre ocak başkanları ve ülkü ocakları mensupları katıldı.

Alpaslan Türkeş, Türk bayrakları, pankart ve Ülkü Ocakları flamaları ile süslenen salonu dolduran ülkücüler, Başbuğ Alpaslan Türkeş ile yeniden buluşmanın heyecanını yaşadılar.

Program Alpaslan Türkeş ve şehit ülkücüler başta olmak üzere tüm şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başladı.

Türkeş ve tüm şehitler adına okunan Kur’an’ı Kerim tilavetini Pendik Ülkü Ocakları Başkanın Metehan Yurtbaşı’nın konuşması izledi. Yurbaşı, yaptığı kısa konuşmasında Alpaslan Türkeş’in hayatından kesitler sunup, programın hazırlanmasında görev alan ülkücülere ve katılımcılara teşekkür etti.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç ve Ülkü Ocakları Genel Sekreteri Ömer Çağrı Özdemir, yaptıkları konuşmalarda Alpaslan Türkeş’in, hayatını Türk Milletine adadığın söyleyip; Türk Milletinin refahı, Türk devletinin varlığı, Türk Milletinin birliği ve Türk Milletinin dirliği için verdiği mücadeleden örnekler verdiler. Türk Milliyetçiliği fikrinin Türkeş ile can bulduğunu söyleyen konuşmacılar, Türkeş tüm Türk dünyasının sevdiği, saydığı, değer verdiği bir siyaset ve devlet adamıdır, dediler.

Alpaslan Türkeş’in hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile zirve yapan kutlama programında: Türkeş’i görmüş, Türkeş ile konuşmuş, Türkeş ile yan yana fotoğraf çektirmiş ülkücüler; gözyaşlarına boğulurken, bıyığı yeni terlemiş genç ülkücüler; Slayt gösterisini buruk bir hayranlıkla izlediler.

Ocak yararına yapılan açık arttırmada; el yapımı teşbihi almak için ülkücüler bir biri ile yarıştı. 5 bin liradan satışa çıkan tespihi, iş adamı Bülent Tığ 50 bin liraya satın alırken, Pendik MHP ilçe eski başkanı İbrahim Çam Pendik Ülkü Ocaklarına 40 bin lira bağışladı.

Fatih Agâh Kılıç’ın sunduğu kutlama programında Emirhan Kılıç, kahramanlık ve sevda şiirleri okudu.

Bağlaması ile sahneye çıkan Ahmet Üstün, Alpaslan Türkeş’in sevdiği türkü ve maşları seslendirdi.

 “Türkiye’m” şarkısı ile coşan ülkücüler, “Çırpınırdı Karadeniz” ile Türk dünyasını, “Burası Muştur” ile sevdayı salona taşıdılar. “Kurtlar puslu havada, toplandı Ankara’da” diyen ülkücüler, yüreklerindeki yangını söndürmeye çalıştılar.

Yemek ikramı ile devam eden program, günü ölümsüzleştiren hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

MUSTAFA TELLİ

📆 02 Aralık 2019 Pazartesi 13:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR