MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Spor, Toplum » BOĞAZİÇİLİLER YILIN SPOR İNSANLARINI BELİRLİYOR
BOĞAZİÇİLİLER YILIN SPOR İNSANLARINI BELİRLİYOR


Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 

Boğaziçili öğrenciler oylamaya katılarak Spor Ödülleri 2019 için yılın “en”lerine karar verecek. En İyi Takım, En İyi

Basketbol Oyuncusu, En İyi Voleybol Oyuncusu, En İyi Çıkış Yapan Takım, En İyi Bireysel Sporcu, En İyi Çıkış Yapan Sporcu, En İyi Antrenör, En İyi Spor Yorumcusu, En İyi Yönetici ve En İyi Spor Programı kategorilerinde verilecek olan ödüller oylamanın sonlanmasının ardından 23 Aralık Pazartesi 21:00’da Boğaziçi Üniversitesi Albert LongHall’de 2019 yılına damgasını vurmuş sporcular, spor insanları, antrenörler ve federasyon yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşecek törende sahiplerini bulacak. Törende ayrıca bu yıl ilk defa verilecek olan “En İyi Spor Fotoğrafı” ödülünün yanında, SportsmanshipBrotherhood (Sporcu Kardeşliği) adıyla özel ödüller ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü de verilecek. 

Organizasyon sahibi Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu, geçmişi 1896 yılındaki “TheAthleticAssociation”a dayanan ve günümüze kadar birçok ilke imza atmış olan Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğudur. Sporu sevdirmek ve spor yapılmasına olanak sağlamak amacıyla, Spor Kurulu yıl içerisinde çeşitli organizasyonlar düzenlemektedir. Spora ve sporcuya verilen değeri göstermek, amatör spora katkıda bulunmak ve başarılı sporcuları teşvik etmek için her sene Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri verilmektedir.

Kategorilerimize göre adaylarımız şu şekildedir:

En İyi Basketbol Oyuncusu:BryantDunston, Ersan İlyasova, KelseyMitchell, KostasSloukas, ShaneLarkin

En İyi Voleybol Oyuncusu:BrankicaMihajlovic, Eda Erdem Dündar, OliverVenno, Salvador Hidalgo, TijanaBoskovic

En İyi Bireysel Sporcu: Buse Naz Çakıroğlu, İbrahim Çolak, İlke Özyüksel, Kerem Kamal, Yasemin Adar

En İyi Antrenör: Ertuğrul Erdoğan, GiovanniGuidetti, Ergin Ataman, Müfit Arın, Yılmaz Göktekin

En İyi Spor Yöneticisi: Ahmet Ağaoğlu, Gökçe Dayı, Mehmet Akif Üstündağ, Turgay Demirel, Uğur Erdener

En İyi Takım: Anadolu Efes Basketbol Takımı, BJK Aygaz Hentbol Takımı, ENKA Atletizm Takımı, Fenerbahçe SK Erkek Voleybol Takımı, Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı 

En İyi Çıkış Yapan Takım: Bursaspor Erkek Basketbol Takımı, Çukurova Kadın Basketbol Takımı, Kastamonu

Belediyesi GSK Kadın Hentbol Takımı, THY Kadın Voleybol Takımı, Yeni Malatyaspor Futbol Takımı

En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Dilara Narin, Merih Demiral, Necati Er, Özge Arslanalp, Yiğit Yalçın Çıtak

En İyi Spor Programı: 90+, Ada Sahilleri, Amerikan Mutfak, BeIN Manşet, Londra Merkez

En İyi Spor Yorumcusu: Emre Özcan, Kaan Kural, Mehmet Demirkol, Metin Tekin, Uğur Karakullukçu

En İyi Spor Fotoğrafı: Ali Atmaca, Erdem Şahin, Mahmut Cinci, Mine Kasapoğlu, Onur Çam

**Tören Salonu: Boğaziçi Üniversitesi Güney Yerleşke Albert LongHall

**Tören Tarihi: 23 Aralık 2019

**Kokteyl Başlangıç Saati: 20.00

**Ödül Töreni Başlagıç Saati: 21.00

📆 12 Aralık 2019 Perşembe 00:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 +45 84[a] 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Galatasaray 40 26 6 8 80 36 +44 84[a] 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 +31 82 2021-22 UEFA Avrupa Ligi play-off turu
4 Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 +13 71 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
5 Sivasspor 40 16 17 7 54 43 +11 65 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
6 Hatayspor 40 17 10 13 62 53 +9 61
7 Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 +13 60[b]
8 Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 +12 60[b]
9 Gaziantep 40 15 13 12 59 51 +8 58
10 Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
11 Konyaspor 40 12 14 14 49 48 +1 50
12 Başakşehir 40 12 12 16 43 55 -12 48[c]
13 Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48[c]
14 Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
15 Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
16 Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
17 Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
18 BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40 2021-22 1. Lig
19 MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38[d]
20 Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38[d]
21 Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

BAĞLANTILAR