MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Gençlik, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’daki organik ürünlerin satıldığı Ekolojik Pazar 10 yaşında
Kartal’daki organik ürünlerin satıldığı Ekolojik Pazar 10 yaşında


Anadolu Yakası’nın ilk, İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı olan Ekolojik Pazar, Kartal Belediyesi ve Buğday Derneği tarafından 2009 yılında kurulmuştu.

 Ekolojik tarımla üretim yapan üreticinin, tüketici ile aracısız buluşmasını sağlayan Kartal Belediyesi %100 Ekolojik Pazar’ı 10. yılını birbirinden çeşitli etkinliklerle kutladı.

Pazar alanında düzenlenen kutlama etkinliklerine; Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Tok, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Anadolu Yakası’nın ilk, İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı olma özelliğini taşıyan, sağlıklı bir alışveriş ve çekim merkezi olarak tasarlanan Ekolojik Pazar’da, yalnızca sertifikalı ürünler satışa sunuluyor. Kaliteli ve sağlıklı ürünleri ile göz dolduran Ekolojik Pazar yalnızca Kartallı vatandaşların değil, İstanbul’un değişik semtlerinden sağlıklı yaşam tutkunlarının da vazgeçilmez adreslerinden birisi olarak hizmet veriyor.

Ekolojik Pazar’ın, 10. Yılına özel kutlama etkinlikleri; Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme derneğinin organize ettiği “Zehirsiz Sofralar” söyleşisi ile başladı. Söyleşiye katılan vatandaşlar konunun uzmanlarından sağlıklı ve sağlıksız gıdalar ile ilgili bilgi aldı. Ayrıca şölen havasında geçen kutlamalar kapsamında; müzikal dinletiler, çocuk oyun atölyeleri, mum yapım atölyesi ve belgesel yayınları gerçekleştirildi.

Kutlama etkinliklerinin açılışında konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bize düşen Ekolojik Pazar’ın daha iyi şartlarda hizmet vermesini sağlamak ve bunun devamını getirmek. Keşke bunların sayısı artsa. Daha doğrusu tarımda zehirli maddeler kullanılmasa ve bu politika daha da büyüse. Organik Pazarların sayısı artsa ve insanların bunlara ulaşabilmesi için üretimin artmasıyla birlikte daha düzgün fiyatlarla daha sağlıklı ürünlere toplumun her kesimi ulaşabilse. Biz bunun öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz. En azından Anadolu Yakası’nda kurulan ilk Ekolojik Pazar’ın daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayacağız. Bunun bir marka değeri olarak hizmetini sürdürebilmesi ve üreticilerle tüketicilerin şartlarının iyileştirmek için de elimizden geleni yapacağız. Ekolojik Pazar’ın 10. yılı olması sebebiyle buradan sesimizi duyurmak istedik. Burada hizmet veren bütün üreticilere, buradan alışverişini yapan tüketicilere ve ekibime çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.” diye konuştu.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel konuşmasının ardından Ekolojik Pazar’ı gezerek alışveriş yaptı ve vatandaşlar ile sohbet etti. 

Galeri
📆 22 Aralık 2019 Pazar 22:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR