MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Bina yöneticilerine “Yöneticilik” eğitimi verildi

Bina yöneticilerine “Yöneticilik” eğitimi verildiSite, Apartman ve Bina Yöneticilerine yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Yöneticilik” eğitimi verildi.

Kartal’da muhtarlara ve bina yöneticilerine yönelik, Erdoğanlar – Profesyonel Yönetim Hizmetleri (EMS),  “Site, Apartman ve Bina Yöneticiliği” eğitimi düzenledi. 

Erdoğanlar – Profesyonel Yönetim Hizmetleri (EMS) şirketi tarafından düzenlenen “Site, Apartman ve Bina Yöneticiliği” eğitim programı, Borsa İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda gerçekleşti.

Kartal ilçesi Esentepe Mahalle Muhtarlığı Muhtar Ramazan Kula ve Erdoğanlar – Profesyonel Yönetim Hizmetleri firması işbirliğiyle düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Yöneticilere, kat maliklerine “Yöneticilik” konusunda uzman olan Profesyonel Yönetici Murat Erdoğan, İş Güvenlik Uzmanı Ramazan Keklik ve Avukat İsmail Yıldırım, Kat Mülkiyet Kanunu, Profesyonel Bina Yönetimi ve Hukuksal Mevzuat konularında sunum yaptılar.

İnteraktif heyecanlı bir toplantı oldu

Bina Yöneticileri için hayati derecede önemli olan konuları birazda esprili üslubuyla genel bir değerlendirmeyle sunum yapan Bina Yönetim Uzmanı Murat Erdoğan, yönetim işlerinin bina yönetim planına ve kat mülkiyeti Kanunu’na uygun olarak yürütülmesi konusuna çok dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Yönetim planı usul ve esasları hakkında, Bilanço usulü hesap yönetimi, Tapu ve mülkiyet hakları, Genel yıllık faaliyet raporunun hazırlanması, Yönetim Kurulu toplantılarının usulüne uygun şekilde yürütülmesi ve kararlarının alınması, Aylık faaliyet raporlarının hazırlanması, Resmi kurumlarla işlemlerin gerçekleştirilmesi, Yıllık bütçenin oluşturulması ve bütçenin yönetimi, Aidat takibi, hukuk ve mali işlerin gerçekleştirilmesi, Güvenlik, temizlik, bahçe, havuz ve teknik bakım hizmetlerinin sağlanması, sigorta işlemleri, iş güvenliği, hukuksal mevzuat gibi konularda ayrıntılı bilgi verdiler.  Katılımcıların sorularınında hemen cevaplandırılması gibi inter aktif şekilde gerçekleşen toplantı yaklaşık üç saat sürdü.

Yapılan bu eğitim seminerinin ilerleyen günlerde diğer mahallelerde de yapılacağı belirtildi.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verilerek, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Galeri
📆 03 Ocak 2020 Cuma 23:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR