MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » ‘Bizim Evde 2 Devre’ Oyununa Kartallılardan tam not

‘Bizim Evde 2 Devre’ Oyununa Kartallılardan tam notKartal Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, ‘Bizim Evde 2 Devre’ oyunu tiyatro severler ile buluştu. Yaklaşık 2 saat süren komedi oyunu, izleyicileri kahkahaya boğdu.

Kartal Belediyesi, birbirinden farklı kültür ve sanat etkinliklerini Kartallılar ile buluşturmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Ocak ayı programı kapsamında, ‘Bizim Evde 2 Devre’ oyunu Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Yaklaşık 2 saat süren oyuna, Kartallı tiyatro severlerin ilgisi yoğun oldu. Yönetmenliği ve yazarlığı Zülfikar Yazgaç tarafından gerçekleştirilen oyunun konusu şöyle;

Çok başarılı bir sporculuk döneminden sonra, antrenörlükte dikiş tutturamayan ve ekonomik olarak zorlanan eski bir futbolcu olan Cengiz; babası, amcası, eşi ve iki çocuğu ile beraber yaşamaktadır. Aile, beklenmedik olaylarla çok zengin olmuştur. Ama bu zenginlik mutluluk yerine aile içi iletişimsizliğe yol açmıştır. Her zaman mutlu ve eğlenceli bir aile içinde yaşayan Cengiz, paranın kendisini ve ailesinin mutlu etmesini beklerken, neden istediği zengin ve mutlu hayatı elde edememiştir? Oyunun birinci devresinde izleyenler gülüp eğlenirken, ikinci devre gözyaşı ve hüznün hakim olduğu gözlendi.

Züyatro Tiyatrosu sahibi Zülfikar Yazgaç, Oyun sonrasında yaptığı teşekkür içerikli paylaşımında;  

“Günlerden pazartesi tiyatronun en ölü günü, Kartal belediyesi Soğanlık kültür merkezi’nin merdivenleri bile dolu. Ve finalde ayakta alkış…Başta seyircilerimize sonra Kartal belediyesine sonra sevgili dostum Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve salonda bizi kral ve kraliçeler gibi karşılayan Betül Toğa ‘ya ve ekibine Kartal Gazetesi sahibi can dostum Kenan Gülerci’ye Lise arkadaşlarım Yurdanur Kaya Kiyan ve Celal Girgin e son olarak mükemmel bir performans gösteren sahnedaşlarıma saygılarımla….

Galeri
📆 21 Ocak 2020 Salı 11:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR