MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş » Özgün içerik kontrolü nasıl yapılır?
Özgün içerik kontrolü nasıl yapılır?


Özgün içerik, daha önce internet üzerindeki hiçbir kaynakta kullanılmayan, yayımlanmamış ve arama motorları tarafından tanımlanmamış içerikler olarak tanımlanır.  Özün içeriklerin özgün sayılması için tek geçerli kriter elbette ki arama motorlarında tanımlanmamış olması değildir. Verilen konu başlığı ile bütünlük sağlaması, konunun bilgi verici ve anlaşılır olması, içerikte yer alan ifadelerin ve düşüncelerin konu ile alakalı olması gibi kriterler de özgün içeriklerin olmazsa olmazlarıdır. Tüm bu detaylar göz önüne alınarak özgün içerik kontrolleri yapılabilir.

İnternetin her alanında özgün içeriklere ihtiyaç duyulur. Özellikle sitelerin görünür olması ve ön plana çıkması için kullanılan özgün içerikler büyük önem taşır. Bu noktada kullanılması gereken özgün içeriklerin de belirli kontrol aşamalarından geçmesi gerekir. İçeriğin kullanılacağı siteye zarar vermemesi ve amacına uygun olması adına bu kontroller yapılır. Bunun birkaç yöntemi bulunuyor. El ile öğün içerik kontrolü yapmak için içeriğin belli başlı cümlelerini arama motorlarında aratmak özgün olup olmadığı konusunda yardımcı olabilir.

Nitekim çok sayıda içerik için el ile yapılacak olan bu özgünlük testi oldukça zaman alıcı olacaktır. Bu nedenle daha çok özgün içerik testi için geliştirilmiş yazılımlar tercih edilir. Bu yazılımlar içeriğin detaylıca taranması ve kopya içerip içermediğinin anlaşılması adına bilgi verir. Süreci hızlandıran bu yazılımların içeriği test etmesinden sonra eğer içerik tamamen özgün ve benzersiz ise sitede kullanılmasında hiçbir engel yoktur anlamını taşır.

Mobitek SEO çalışmalarında kullanılması gereken özgün içerikleri hassasiyet ile kontrol ederek kullanır. Tüm aşamalar titizlikle teyit edilir arından içerikte bir sorun görülmezse kullanılır. Bu konuda daha fazla detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan diğer sorulara yanıt bulmak üzere https://mobitek.com/seo adresini ziyaret edebilirsiniz.

📆 03 Şubat 2020 Pazartesi 17:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR