MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı yine Nejla Erdem

CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı yine Nejla ErdemCumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanlık seçiminde üç aday yarıştı.

Beyaz liste ile yarışa katılan mevcut başkan Nejla Erdem, kırmızı liste ile Gülçin Zaza Koştu, mavi liste ile Gül Altınöz katıldı.

Mevcut başkan Nejla Erdem 554 oy ile Yeni dönemde de kadın kolları başkanı seçildi. Kırmızı liste ile seçime giren Gülçin Zaza Koştu: 444 oy, mavi liste ile seçime giren Gül Altınöz 262 oy aldı.

CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, seçimde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Partimize yerel iktidarı kesinlikle kadın seçmenlerimiz ve kadın kollarımız getirmiştir. Ancak 15 bin üyeli ilçe teşkilatımızda kadın üyelerimizin yüzde 30 civarlarında kalması bizi üzmüştür. Bence kadın kotası yerine erkek kotası getirilmelidir. Ben hiç bir aday arkadaşımızı işaret etmiyor tam aksine hangi adayımız kazanırsa kazansın uyumlu çalışma sözü veriyorum.”

CHP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman da tarafsız davranacağını ve bu yüzden seçimde oy kullanmayacağını belirtti.

CHP’de önce 10 olan aday sayısı daha sonra 3’e düştü.

Seçimde mevcut başkan Nejla Erdem, beyaz listeyle, Gülçin Zaza Koştu kırmızı listeyle F. Gül Altınöz ise mavi listeyle aday oldular.

Yapılan seçim sonucunda Nejla Erdem beyaz liste ile 550 oy alarak ipi göğüsleyen isim olmayı başardı.

İşte Nejla Erdem’in kazanan beyaz listesi:

Başkan

Nejla Erdem

Yönetim  Listesi

Aytemur Yadigar

Çetinkaya Nesrin

Dinler Gülüzar

Doğan Rahime

Işık Kıymet

İkisivri Gönül

Karababa Birgül

Orak İsmihan

Şengül Vildan

Tan Necla

📆 16 Şubat 2020 Pazar 20:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR