MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediyesi’nden Şehidin adına yapılan tabeladaki skandal hatalar

Kartal Belediyesi’nden Şehidin adına yapılan tabeladaki skandal hatalarKartal Belediyesi’nin en çalışkan birimi olarak dikkat çeken Park ve Bahçeler Müdürlüğü, büyük bir skandala imza atarak kaş yapayım derken göz çıkardı. Kartal Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan karar doğrultusunda; Karlıktepe’de bir parka 2001 yılında Diyarbakır Emniyet Müdürü iken şehit edilen Şehit Gaffar Okan ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Parka yapılan tabelada şehidin adı rütbesi ve doğum tarihini gibi birden çok bariz hataların yer alması tepkileri de beraberinde getirdi.

Hatalar zinciri, üstünkörü yapılmış bir tabela

Şehidin ismi parkla bitişik (Gaffar Okkanparkı) yazıldı Emniyet Müdürü yerine rütbesi Polis Memuru yazıldı. Doğum tarihi 1882 olarak yanlış yazıldı. İsminin başına ‘şehit’ yazılmadığı gözlendi.

İŞTE  DOĞRUSU: ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN PARKI  – EMNİYET MÜDÜRÜ –

DOĞUM TARİHİ: 1952 ÖLÜM TARİHİ: 2001

Deniz Karacan Müdüre komplo mu yapıldı?

Bu arada Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in göreve başladığından bu zamana kadar en gözde faaliyetler sergileyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü Biriminin sorumluluğunda yapılan bu hata; çalışkan ve başarılı Müdüre Hanım Deniz Karacan’ın başarılarına gölge düşürmek adına yapılmış bir komplo olabilir mi? Sorusunu akla getirdi.

Her ne sebeple yapılmış olursa olsun bu hatanın en kısa zamanda telafi edilmesi gerektiği dile getirildi.

GAFFAR OKKAN KİMDİR

Ali Gaffar Okkan, Sakarya ilinin Hendek ilçesinde 1952 yılında dünyaya geldi. 30 Eylül 1970 tarihinde Polis Koleji’nden, 29 Eylül 1973 tarihinde Polis Akademisi’nden mezun olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı olarak atandı. 1997 Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Diyarbakır’a atandı. Halkla emniyet güçlerinin göz göze bile gelmediği dönemde görevine başladı. Gaffar Okkan, halk ile emniyet güçlerinin arasındaki bağı öyle bir güçlendirdi ki vefatında esnaf kepenk kapattı. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makâmından Valilik Binası’na makam aracıyla seyir hâlinde iken kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi.

Galeri
📆 17 Şubat 2020 Pazartesi 01:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR