MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Tuzla’da evinde kalan 3 kişiye her gün sürpriz hediye
Tuzla’da evinde kalan 3 kişiye her gün sürpriz hediye


Koronavirüs ile mücadeleye destek olmak için herkesin evde olması bizi birazda eskilere götürdü. Hani o eski zamanların sembolü olmuş albümlerin yerini akıllı telefonlar almış olsa da hayatımızın bir parçası olan teknoloji bizler için yeni bir paylaşım imkanı sunuyor.

Komşulukların, muhabbetlerin ve ev içinde ailece vakit geçirmenin hazını tekrar yaşarken fotoğraf karesi ile ölümsüzleştirilen anılarda yeni albüm paylaşımının vasıtası oldu.

Koronavirüs ile mücadele konusunda sahada her tür tedbiri alan Tuzla Belediyesi, sadece sahada virüs ile mücadeleyle kalmayıp, evlerinde vakit geçirmek zorunda olan herkesi kapsayan eğlenceli bir etkinliğe de imza attı.

Hayatın her alanında olduğu gibi Koronavirüs ile mücadelenin de direnç noktası morallerin yüksek tutulması ve sabırlı olunmasıdır. Tuzla ilçesinden başlayıp ülke geneline örnek olan Evde Kal kitap oku kampanyasının ardından bu defada Evdeki Kare etkinliği evlerinde kalmak zorunda olan herkese biraz neşe ve kimsenin yalnız olmadığı duygusunu vermeyi amaçlıyor.

Evdeki Kare fotoğraf paylaşım etkinliğini oğlu ile çektiği fotoğrafla başlatan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Ülke genelinde kararlılıkla yürütülen Koronavirüs ile mücadele kapsamında bizde ilçemizde hijyen, temizlik, sokakların yıkanması, 65 yaş üstü büyüklerimizin tüm ihtiyaçlarının karşılanması, öğrenciler için uzaktan eğitim, tiyatro gibi kültür etkinliklerinin sosyal medyada devam ettirilmesi, korona virüs ve mücadele hakkında bilgilendirmeler, işyeri denetimleri, alışveriş merkezlerindeki fiyat kontrolü, sokak hayvanları için mama dağıtımı gibi her türlü ve çok yönlü mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz.

Sahada Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm tedbirleri alırken hemşerilerimizin yaşam kalitesi ve sosyallik açısından da desteklenmesini amaçlıyoruz. Öte yandan biz çekirdek aile yapısı kuvvetli bir toplumuz. Bu açıdan da evde kalmak bizler açısından sorun teşkil etmemekle beraber bizler evlerde kimsenin sıkılmadan vakit geçirmesi için de kolları sıvadık. Dileyen herkes etkinliğimize katılabilir. Üstelik sadece Tuzla’dan katılmak zorunluluğu da yok. Bir fotoğraf çekip paylaşarak etkinliğimize herkes katılabilir.

Amacımız kimsenin yalnız olmadığını hissettirmek. Zor günlerden geçerken başta gönül birliği yaptığımız hemşehrilerimiz olmak üzere tüm halkımızla birlik ve dayanışma içinde bugünleri aşacağız Birlikte başaracağız. Çektiğimiz bu fotoğraflar da yaşadığımız günlerden hem bir hatıra hem de yaşananları anımsatan bir tarih olarak bize zorluklar karşısında bir olmamız gerektiğini hatırlatan bir anı olarak kalacak. Hemşehrilerimize anlayışları için tekrar teşekkür ediyorum. Başta 65 yaş üzeri büyüklerimiz olmak üzere lütfen herkes evde kalsın.” diyerek evde kal çağrısını da yinelemiş oldu.

#EvdekiKare hashtag’i ile paylaşımda bulunanlar arasından yapılacak çekilişle her gün 3 kişi sürpriz hediyeler kazanacak.

📆 29 Mart 2020 Pazar 16:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR