MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Manşet, Sağlık, Sivil Toplum, Toplum » Erkek Öğrenci Yurdu, Maltepe Cezaevi Personeline tahsis edildi
Erkek Öğrenci Yurdu, Maltepe Cezaevi Personeline tahsis edildi


Daha önce birçok yurdunu sağlık çalışanlarına tahsis eden İlim Yayma Cemiyeti şimdi de İstanbul Pendik Erkek Öğrenci Yurdunu, Maltepe Cezaevi Personeline tahsis etti.

Konuyla ilgili olarak Pendik İlim Yayma Şube Başkanı Fikri Ilgar: “Köklü tarihi geçmişi ile ülkemize çok sayıda eğitim yuvası kazandıran İlim Yayma Cemiyeti, içerisinde bulunduğumuz bu zor zamanda devletimizin ve milletimizin emrindedir. Genel merkezimiz tarafından 125 yatak kapasiteli Pendik Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdumuz Maltepe Cezaevi Personeline tahsis edildi. Evlerinden testleri yapılıp yurdumuza gelen 125 personel14 gün karantinada kalıp görevlerine gidecekler. Onlar gidince yeni bir grup daha gelecek ve onlarda 14 gün karantina altında kalacaklar. Pendik Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdumuzu da sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunmak için Genel Merkezimiz çalışmalarını sürdürmektedir” diyen Ilgar, “Milletimizden aldığımız desteği bu vesile ile bir kez daha milletimizin hizmetine sunuyoruz” diye konuştu. Ilgar, “İlim Yayma Cemiyeti olarak Türkiye genelindeki tüm öğrenci yurtlarımızı, devletimizin hizmetine açtık. Ülkemizin dört bir yanında ki yurtlarımızla devletimizin, milletimizin hizmetindeyiz. Salgın döneminde fedakârca görevlerini sürdüren emniyetinden, sağlığına, adli personeline kadar tümü için ne yapsak az. Allah, onlardan ve cemiyetimize maddi-manevi katkıda bulunan herkesten razı olsun. İnşallah milletçe sergilediğimiz bu dayanışma ile zor günleri hep birlikte geride bırakacağız” ifadelerini kullandı.

📆 08 Nisan 2020 Çarşamba 21:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR