MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Gençlik, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Teknoloji, Toplum » Selçuk Bayraktar’dan, İmamoğlu’na fesih resti
Selçuk Bayraktar’dan, İmamoğlu’na fesih resti


Ya Veli Ağbaba’nın iftiralarını tekzip et, yada protokolu fesih ederiz!

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar katıldığı CNN Türk’te bir televizyon programında T3 Vakfı hakkında CHP Milletvekili Veli Ağbaba’nın gündeme getirdiği asılsız iddialarla ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı.

Bayraktar, T3 Vakfı İBB ile yapılan protokol gereği öğrencilere eğitim veriyor. Bu öğrenciler A,B,C partisinden öğrencilerden değil. Bizim vakıf bursiyelerlerimiz var. Eğitim veriyoruz,  Belediyenin kendine ait yerlerinde. Belediye ile ortak protokolümüz var. Belediyenin yönetimi değiştiğinde siyasi bakmadığımızdan dolayı Ekrem İmamoğlu Yönetimi de devam etmek istediler.

Belediyenin internet kafe olarak kullandığı atıl yerler var, buralarda eğitim veriliyor. Biz T3 vakfı olarak kimseden bağış kabul etmedik. Bizim 1 metrekare yer aldığımız tahsis yok. Eğitim görenler bir sınava giriyorlar. Onlardan çok az bir kesimi seçiliyor belediye yerinde bizim öğretmenlerimiz tarafından eğitim veriliyor. Biz destek veriyoruz ama destek almışız gibi gösteriliyoruz. Destek yok, biz destek verdik.

Biz hayatımızı koymuşuz bu işe, Zeytindalı harekatında kabinde 4 ay yattım

Genç kardeşlerimiz adına çok üzülüyorum. Bu çocuklar İHA-SİHA yapacak. Biz hayatımız koymuşuz. Benim 4 senem Güneydoğu’da geçti. Zeytindalı harekatında kabinde 4 ay yattım. Ondan sonra siz şöyle yaptınız diye tutturuyorsunuz. Bu çocuklar ruhunu koymuş işe. Sonra sen oturduğun yerden kirli siyaset yapıyorsun. Burada hukuksuzluk varsa Ekrem İmamoğlu ile ortak yapıyoruz bir böyle bir şey yok. Maddi destek yok.

Bayraktar’dan İmamoğlu’na çağrı ‘İBB ile protokol feshedilecek’

Bir suç varsa madem CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı deniliyor ya, suç varsa İBB ile beraber yapılıyor. Sayın İmamoğlu’na çağrıda bulundum lütfen bu iftiraları tekzip edin. Ya siyaseten söyleyemedi ya da bu iftiralara sessiz kaldı. Sonrasında çok yakın zamanda genç kardeşlerimiz siperlik yaptılar. Onun reklamını yaptı. Bir taraftan bunun pozitif anlamda reklamını yapıyor. Bir taraftan da sessiz kalıyor. Ya gayrisamimi ya da siyaseten pozisyonu itibariyle mecbur bir durumu var. Bizim böyle devam etmemiz mümkün değil Açıklama gelmezse protokolü feshedilmesi ile ilgili çalışmalar başladık. Ve sessizlik bana ağır geliyor.  Kendileri beraber yapıyor bu işi bizimle. AK Parti döneminde ne yapıyorsak CHP ile de aynısını yapıyoruz. Bizim gönüllü öğretmenlerimiz çıkıyorlar ders anlatıyorlar. Bu kadar insanın hakkına girilmesi benim ağırıma gidiyor. Binlerce insan çocuğunu buraya vermiş aileler zan altında kalıyor ve siz sessiz kalıyorsunuz.  

 Çocuklar eğitim görüyorlar yazık değil mi? ‘Bu ülkede ne yaparsan yap karalanırsın’ buna mı inansın çocuklar. Biz emsali olmayan bir eğitim veriyoruz. Üniversite seviyesine geldiğinizde matematik fizik anlaması çok soyutlaşıyor ve zor oluyor. Yeni dönemde uygulayarak öğretme metodu var. Robotik kodlama üzerinde fiziği ve matematiği öğretiyoruz.

Çocuklara engel olmayın. Selçuk Bayraktar’dan daha iyisi var ben bunu gözümle görmüşüm. Yazık değil mi bu çocuklara? 

Biz milli teknoloji hamlesi ile sadece öğretimi değil araştırmayı geliştirmeyi ve önce hayal etmeyi tetiklemek istiyoruz. Önce hayal edeceksiniz sonra temelini yapacaksınız. Temel bilimler olmazsa uygulama alanlardaki işleri yapamıyorsunuz.

Şu anda bizim hayalimiz, ufak yaşlardan itibaren havacılığa merakım vardı. Uçak yapmak istiyordum. Robotiğe de merakım vardı. İHA robotik ile havacılığın birleştiği yer. İyi bir eğitim alma şansım oldu. Üniversite yıllarında Türkiye’nin gerçek havacılık sanayisini kurmak istedim. Cumhuriyetin ilk yıllarında büyük bir atılım vardı. Maddi imkanın olmamasına rağmen bizde alüminyum gövdeli uçaklar yapılmış. Daha yapılacak çok iş var. Adım adım ilerledik.

📆 07 Mayıs 2020 Perşembe 01:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR