MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Yerel gazete ofisine İSKİ’den 1.212 – Liralık şok fatura!
Yerel gazete ofisine İSKİ’den 1.212 – Liralık şok fatura!


Kartal’da bir yerel gazete ofisine gelen 1.212 Liralık su faturası şok etkisi yaptı.

Bir önceki ay gelen 38 liralık fatura sonrası pandemi döneminde de kapalı olan ofislerine gelen 1.212 liralık fatura karşısında şaşkına dönen ofisi kullanan gazeteciler soluğu İSKİ’de alarak itiraz ettiler.

Yapılan itiraz sonucu (İBB) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonucunda sayaç okuma personelinin bir hatası sonucu yanlış faturalandırıldığı anlaşıldı. İSKİ yapılan bu hatayı hemen düzelterek söz konusu ofisin faturası tutarının 41 Lira olarak yeniden düzenlendiği belirtildi.  

Öte yandan pandemi döneminde bu şekilde çok sayıda İSKİ abonelerinin su faturalarının yanlış düzenlendiği gelen şikâyetlerle ortaya çıktığı belirtildi. Fatura tutarında anormal bir fark olduğunu gören vatandaşların gerekli incelemenin ve düzeltmenin yapılması için hemen ilgili kuruma itiraz etmeleri uyarısında bulunuldu.  

Galeri
📆 02 Haziran 2020 Salı 13:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR