MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Adalar, Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediyesi ağır maliyeti olan “Ada Tesisleri”ni devretti

Kartal Belediyesi ağır maliyeti olan “Ada Tesisleri”ni devrettiKartal Belediyesi, “Kartal Ada Tesisleri”ni Orman Bakanlığı’na Devretti

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan işletmesini dönemin belediye başkanı olan Altınok Öz tarafından kiralanan Büyükada’da ki “Ada Kartal Otel ve Mesire Alanı” sözleşmesini Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel feshetti.

Belediye büyük bir yükten kurtuldu

Kartal Belediyesi’nin Kartal’lıları denizle buluşturma amacıyla dönemin Belediye Başkanı Altınok Öz tarafından yaklaşık 10 yıl önce Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan işletmesini kiraladığı, Büyükada’da ki “Ada Kartal Otel ve Mesire Alanı”nı, son yıllarda ülkede yaşanan ekonomik sorunlar ve Covid-19 salgının meydana getirdiği olumsuz şartlardan dolayı, yapılan kulanım izin sözleşmesi, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından feshedilerek 03.04.2020 tarihi itibari ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na teslim edildiği öğrenildi.  


Bu arada, Kartal Belediyesi’nin  Nevşehir-Gülşehir’de, 29 yıllığına işletmesini kiraladığı, Kartal Kapadokya otelin işletmecisinin değiştiği belirtildi.
Edinilen bilgiye göre; 2009 yılında Belediye iştiraklerinden Karyapsan A.Ş. otelin kiralama işini almış, işletmesini yine belediye iştiraklerinden Kartursaş’a vermişti. Karyapsan, bu yıl otelin işletmesini başka bir firmaya verildiği belirtildi.

Kaynak: İlk Haber Gazetesi

📆 04 Temmuz 2020 Cumartesi 23:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR