MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Pendik, Sivil Toplum, Teknoloji, Toplum » Türkiye Pendik’li Çocuklara Emanet
Türkiye Pendik’li Çocuklara Emanet


Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pendik’te açıldı. Türkiye’nin güvenliğini sağlayacak Pendikli çocuklar, Türkiye’ye cağ atlatacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen bir proje kapsamında Pendik’te Siber Güvenlik Mesleki ve Teknik Lisesi açıldı. Anadolu Lisesi kapsamında LGS ile öğrenci alacak olan okul, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

Pendik Sanayi Mahallesi’nde bulunan Teknopark bünyesinde açılan okul Türkiye’nin en zeki ve en çalışkan çocuklarını disiplini bir mesleki eğitimden geçirip, üniversitelerin ilgili birimlerine göndererek Türk Siber güvenlik uzmanlarını yetiştirilecek.

TEKNOPARK NEDİR?

Yerli ve yabancı girişimcilerce kurulan Teknopark;  Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir teknoloji merkezidir. Teknopark;

İstanbul ve çevresindeki üniversitelerin araştırma kabiliyetlerini, nitelikli işgücü ve bölge sanayisinin tecrübesi ile birleştirip savunma sanayine entegre eden Türk savunma sanayinin inovasyon merkezidir. Merkezde bugün 5 bin civarında nitelikli personel Bin 500 proje üzerinde çalışmaktadır.

AĞ VE SİBER GÜVENLİK

Elektronik bilgi sistemidir

AĞ VE SİBER GÜVENLİK UZMANI KİMDİR?

Elektronik bilgi sistemini koruyan kişidir.

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Türk Elektronik bilgi sistemini koruyacak, Ağ ve Siber güvenlik alandaki uzman eksikliğinin giderecek, mevcut Ağ ve Siber Güvenlikçilere katkı sunacak, dünyada yaşanan siber savaşların ülkemize olan etkisini en aza indirecek, kalıcı ve sürdürülebilir, yerli ve millî çözümler üretecek zeki ve çalışkan çocukları yetiştirmek için kurulmuş bir okuldur.

30 kişilik İlk öğrenci gurubunu 2020-2021 eğitim öğretim yılında alacak olan okulda: Bilişim Teknolojileri alanında Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik eğitimi verecektir.

LGS puanına göre öğrenci alacak olan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karma, yatılı, biri İngilizce hazırlık olmak üzere beş yıllık bir okuldur.

Çok iyi bir meslek, çok iyi bir iş ve çok iyi bir kazanç kapısı olan siber güvenlik okulu ortaokul mezunlarının ilk tercihleri arasında yer almaya aday bir okuldur.

Bu okula giren Pendikli çocuklar Türkiye’nin sağlıktan eğitime, güvenlikten nüfusa, üretimden ticaretine kadar her tür bilgi, belge ve güvenliğine, varlığına, birliğine ve dirliğine sahip çıkacaklardır.

Okulun kurucu Müdürü: Turan Çinkılıç, okulun tercih kodu: 62212, okulun adresi ise: Pendik Sanayi Mahallesinde bulunan TEKNOPARK’ dır.

Galeri
📆 16 Temmuz 2020 Perşembe 16:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR