MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Spor, Toplum » İstanbul Maratonu isim sponsoru N Kolay oldu
İstanbul Maratonu isim sponsoru N Kolay oldu


Dünyanın en önemli maratonlarından biri olan ve altın kategoride koşulan İstanbul Maratonu’nun isim sponsoru Aktif Bank’ın dijital bankacılık platformu N Kolay oldu. Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, İBB Spor Kulübü Genel Sekreteri Erdem Aslanoğlu, Teakwondo Olimpiyat Şampiyonu ve İBBSK Sporcusu Nur Tatar ve Spor Müdürlerinin katılımı ile yeni sponsorluk anlaşmasının basın lansmanı gerçekleştirildi. 

İ. Renay Onur: ‘’ Dünyanın en güzel şehrinin keyfini çıkarmak artık N Kolay İstanbul Maratonu ile mümkün…’’

İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, ‘’İstanbul’un en önemli spor organizasyonu olan İstanbul Maratonu’na destek vermek üzere isim sponsoru olan N Kolay markası ile işbirliğimiz hakkında konuşmak ve güzel haberlerimizi sizlerle paylaşmak için bir aradayız.

Dünyada kıtalararası koşulan tek maratonu değerlendirirken ortak payda ve hedefimiz İstanbul Maratonu’na mümkün olan en fazla değeri katmak. İstanbul Maratonu, koşucularına sunduğu emsalsiz deneyimle dünya klasmanında her zaman özel bir parkura sahip oldu.

Parkura sınırlı sayıda koşucu ile start alacağız ancak dünyanın unutmayacağı bir senede hayatın durmaması gerektiğine inananlar ile beraber koşabilmek için kendi dünyamıza sanal koşuyu ekledik. N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşu etaplarının kayıtlarını açtık. 5, 10 ve 15K etaplarında 10 bin koşucu kendi parkurunda koşacak.

Pandemi sürecinde yarı maraton hazırlıklarını yaparken, ulaşımdan, start alanına, koşudan finish’e tüm sağlık önlemlerini titizlikle uygulayabileceğimiz detaylı çalışmalar yaptık. 500’e yakın heyecanlı ve özverili Spor İstanbul Gönüllüsü de N Kolay İstanbul Maratonu’nda yer alacak. 20 Eylül’de gerçekleşen İstanbul Yarı Maratonu’nda sembolik sayıda koşucumuzla, aslında zor koşullar altında atletizm ruhunu canlandırdık. Yerli ve yabancı basında aldığımız övgüler ise önümüzdeki İstanbul Maratonu için bize büyük özgüven ve azim kazandırdı.

Şehir maratonlarını şehrin ve toplumun sahiplenebilmesi için sivil toplum kuruluşları olmazsa olmazlardan. Bu anlamda son 10 yıldır yol koşularında artan bir şekilde sivil toplumun ciddi katkısını görüyoruz. Geçen sene koşan her 2 kişiden birisi yardımseverlik koşusu ile koşuya adım attı ve bu insanlık adına çok mutluluk verici.

Şehri daha kolay yaşanmasını sağlayan, sivil topluma can suyu olan, dünyanın en demokratik sporunu yaparak dünyanın en güzel şehrinin keyfini çıkarmak artık N Kolay İstanbul Maratonu ile mümkün’’ dedi.

Serdar Sümer: “N Kolay’ın dinamizmi maraton ile buluştu”

Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, “Bankamızın DNA’sında ‘aktif olmak’ var. Spor ile olan ilişkimiz de bu yaklaşım ile başladı. İlk aşamada futbol ile başladık ama bugün pek çok spor ve etkinlik ile ilgili faaliyetlerimiz var. Diğer yandan, bankamızın dijital platformu N Kolay, adı ile müstesna, hayatı kolaylaştıran ve bireylerin ihtiyaçlarına her an, her yerde, hızla cevap veren çok önemli bir markamız. N Kolay markamız ile sunduğumuz bu dinamizmin, dünyanın en önemli maratonlarından İstanbul Maratonu’nun ruhu ile örtüştüğünü düşündük ve maratona isim sponsoru olmaya karar verdik.  

Uzun yıllardır spora verdiğimiz desteği N Kolay İstanbul Maratonu ile artık yeni bir boyuta taşıyoruz. İBB Spor İstanbul ile böyle bir iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde birlikte çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Fatih Çintimar: ‘’ İstanbul Maratonu’nun yükselişini yeni isim sponsoru ile sürdürecek ’’

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise, İstanbul Maratonu’nun yükselişini yeni isim sponsoru ile sürdüreceğini belirterek, şunları söyledi:

“1979 yılında Almanya’da gelen bir master sporcu grubunun başlatmış olduğu ve her yıl büyüyerek devam eden İstanbul Maratonu adıyla bugünkü pozisyonuna gelmiş durumda. 1989 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Atletizm Federasyonu arasında oluşturulan işbirliği ile bu organizasyonu daha büyütülebilmesi ve dünyaya mal edilebilmesi için bir çalışma yapıldı ve o günden bugüne geldi şimdi de N Kolay ismi ile devam edeceğiz. 1994 yılında çok ciddi bir potansiyelle bin kişilerden bir anda 12-13 bin kişilere çıkışı ve her yıl üstüne koyarak devam etmesiyle şu an dünyanın en önemli maratonlarından birisi olan İstanbul Maratonu N Kolay İstanbul Maratonu oldu.

Geçen yıl parkur rekoru kırılmıştı. Geçen yıl kazanan sporcu aynı zamanda bayanlarda Doha’da yapılan dünya şampiyonasında dünya şampiyonluğunu kazandı. Dünya Şampiyonu ile aynı parkurda aynı startta başlayıp bitirebileceğiniz spor branşı maalesef atletizm haricinde yok. İnşallah bu yükselişi N Kolay ile devam ettirecek. Türkiye’de yaptığımız yıllık en büyük spor organizasyonu İstanbul Maratonu. Hem katılım hem katılım olarak hem potansiyel ve hem de uluslararası portföy olarak Türkiye’nin en büyük spor reklam yüzlerinden biridir.”

Başkan Çintimar, Polonya’da düzenlenecek olan Balkan Dağ Koşusu’nda kürsüye çıkmayı hedeflediklerini dile getirerek, “Önümüzdeki hafta Balkan Dağ Koşusu’nda şampiyonluk için koşacağız. 17 Ekim’de bugüne kadar katılıp herhangi bir başarımızın olmadığı Yarı Maraton Dünya Şampiyonası’nda Polonya’da takım olarak 68 ülke arasında mutlaka kürsüde olacağız. Bu da bizim maraton kültürünü inşallah atletizmle taçlanan noktası olacaktır” ifadelerini kullandı.

📆 02 Ekim 2020 Cuma 21:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR