MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Mahalleler, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » MHP İlçe Başkanı Özüpek’ten, Belediye Başkanı Yüksel’e Randevu Sitemi!

MHP İlçe Başkanı Özüpek’ten, Belediye Başkanı Yüksel’e Randevu Sitemi!MHP sehven gözden kaçacak bir siyasi hareket değildir  

MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek, Kartal basınıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Saklı Köşk Cafe’de düzenlenen toplantıya, MHP’nin Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Ergin Gödekdağ ve Yaşar Cevdet Kahraman katıldı.

İlçe Başkanı Özüpek konuşmasında kongre sürecinden başlayarak yerel, bölgesel konuların dışında Hatay’daki yangın ve Azerbaycan’a yapılan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantı, Özüpek’in kısa konuşmasının ardından soru cevap şeklinde gelişti. Bir gazetecinin Ak Parti ile MHP aynı kulvarda yürürken, MHP’li meclis üyelerinin komisyon listelerinde yer almadığını, bu konuda Ak Parti’nin MHP’ye bir yaptırımı oldu mu” sorusuna

 Özüpek “Belediye seçimlerinden sonra, bu komisyonlar belirlendiğinde komisyonlarda olmamız için Ak Parti listesinden girdik ve Ak Parti listesinden meclise girdiğimiz için o süreçte komisyona girme hakkımızda vardı. Girdikten sonra MHP adına ayrılarak grubumuzu oluşturduk. Onun için MHP’nin grubundan da komisyonlara yere alabilmesi için Belediye Kanunu ve tüzük gereği, en az 4 kişi olması gerekiyor, komisyonda yer alabilmesi için. Tüzük ve Belediye Kanunu bunu gerektiriyor. Doğal olarak Ak Parti’nin listesinden komisyonlara üye verebilmemiz için arkadaşlarımızın MHP’den istifa edip Ak Partiye geçmesi gerekir ki bu da olmayacak olan bir şey. AK Parti bizi yazdı yazmadı, biz görüştük olmadı gibi bir durum değil. Olması gereken bu. Komisyonlar oluşurken, biz daha istifa etmemiştik mecliste. Komisyonlardan sonra istifa ettik. Komisyonlarla birlikte iki arkadaşımız da komisyonlarda yer aldı.

Geçenlerde duydum bir siyasi parti başkanı, her halde siyasetten anlamadığı için, belediyecilikten anlamadığı için o tarz bir kaç cümle kurmuş ama, çok da önemli değil.

500 GÜNLÜK SÜRECİ BELEDİYE’NİN SUNUMUNDAN SONRA YAPACAĞIZ

Gazetecinin “Belediye’nin 500 günü geride bıraktı, 500 günde gelinen süreci nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Metin Özüpek “500 günü değerlendirmesi gereken Belediye’nin kendisidir. Biz muhalefetiz çünkü. Ne yaptıkları ile ilgili görsel ve yazılı şeyi sunmadıkları için.

Bir yeri eleştirirken doğru noktalardan doru şeyler üzerinden gitmek lazım. Gökhan bey kazandı lakin peşine bir pandemi süreciyle karşılaşan bir Belediye Başkanı. Doğal olarak pandemiyle verilen bir mücadele varken, durup dururken rast gele Belediye’yi eleştirmek veya yapmadınız demek gibi bir şeyimiz yok. Olumsuz şeyler var mı var. Bunların hepsi dosya dosya bizde var. Ama pandemi sürecini de göz önünde bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum.

Belediye kazanılırken, yaptıkları bir bazı vaatler olduğunu, uygulamaya geçilmemiş ama vaad edilmiş çok şey olduğunu söyleyen Özüpek, “Büyükşehir Millet İttifakına geçmeseydi belki Kartal’da görsel olarak bir şey çalışıldığına dair de bir şey göremeyecektik diye de kaygılarımız var. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarının dışında Kartal Belediyesi ne yapıyor diye baktığımızda, 10 gün sonra neler yaptıklarıyla ilgili görsel bir sunum yaptıktan sonra net şeyler söyleyebileceğimi düşünüyorum” dedi

YARIN SEÇİM OLSA, CUMHUR İTTİFAKI YÜZ 60 ORTALAMA İLE KAZANIR

Bir gazetecinin “bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, yarın seçim olsa kime oy verirsiniz sorusuna yüzde 40.2 Ak Parti, 20.7 CHP, 8.9 ise MHP’ye oy veririm dediğini, geçmiş dönem kıyaslandığında bu fotoğraf iyimidir ya da bu fotoğrafı nasıl buldunuz” sorusuna Özüpek “ Yarın İstanbul’da seçim olsa yüzde 60 ortalamada Cumhur ittifakının kazanacağını düşünüyorum. İstanbul’lu beklediğini alamadı. Her gün İBB önünde bir eylem mi olur. Ama her kese bir şey söylendi vaat verildi, bu insanlar oy verdi. Ama her şey çok güzel olacak rüzgârı artık yok. Hatta Ekrem bey’in o vizyonsal çıkışını kendi partililerinin içinde bile eleştiren vardır diye düşünüyorum” dedi

BELEDİYE BAŞKANI 15 GÜN RANDEVU VERMEDİ, TALEBİMİZİ İPTAL ETTİK

Gazetecinin “Siz İlçe Başkanısınız,  ilk seçildiğinizde bazı eleştirileriniz de oldu. Eleştirilerinizin ardından da arada bir sessizlik görüldü. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile hiç görüştünüz mü, MHP’nin tabanının size gelen taleplerini şikâyetlerini ve isteklerini illettiniz mi, bu güne kadar kurumsal bir ilişki kurdunuz mu?” sorusuna Özüpek “ Gökhan bey Belediye Başkanı olmadan önce beşeri ilişkilerimiz çok iyi idi, abi kardeş ilişkimiz vardı hal hatır sorardık. Lakin Belediye Başkanı olduktan sonra biz usulen MHP olarak bir hayırlı olsun demek için randevu talebinde bulunduk. 15 gün dönüş olmayınca biz ilçe sekretaryamıza, Kartal Belediyesi’ni aratıp MHP adına bu an itibariyle bir talebimiz yoktur, bize de geri dönüş yapılmasın dedik.

Yani bir derneği, bir sendikayı veya bir vatandaşın randevu taleplerini birkaç gün sonra Belediye Başkanı’nın odasında gördüğümüz için, MHP Kartal’da 25 bin oy almış bir siyasi hareket. 25 bin oy almış bir siyasi hareketin başkanına ve teşkilatına 15 gün dönmezseniz, bu siyasi ahlakta biraz yanlış algılanır. Biz de doğal olarak artık bizim bir talebimiz yoktur, kendisi de bizi aramasın dediğimizde, özel kalemler vs aramaya başladı.

Kurdukları cümlelerde sıkıntılıydı ‘yanlışlık olmuş sehven gözden kaçmış. MHP sehven gözden kaçacak bir siyasi hareket değildir, 25 bin oy alabilir ama özgül ağırlığını bu millette Kartal’da iyi bilir” dedi.

“KARTAL’IN EN ÖNEMLİ SORUNU DİYALOG KOPUKLUĞU”

Bir gazetecinin “Kartal’da sizce en önemli sorun nedir, çözümü nedir?” sorusuna

Metin Özüpek “Kartal’ın en önemli sorunu diyalog kopukluğu. Kartal’da herkes bir birini tanıyor seviyor gibi gözüküyor ama her kes el bombası gibi her an patladı patlayacak gibi yaşıyor, bu bizi de rahatsız ediyor.

 Kartal’a çözüm üretmek için önce ortak hareket etmek lazım, ortak düşünceler ortak kararlar almamız lazım. CHP ben yaparım diye sormuyor, biz hayır öyle olmayacak böyle olacak diye sormuyoruz, bu en büyük hatadır diye düşünüyorum. Olan Kartal’a oluyor.

CHP İLÇE BAŞKANI PANDEMİ DENETİMLERİNE NASIL KATILIYOR?

İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Kaymakamlığın yaptığı pandemi denetimleriyle ilgili de eleştiride bulunan Özüpek, denetimlerde Kaymakam, Belediye Başkanı İlçe Sağlık Müdürlüğü vs olması gerektiğini, bu listede siyasi parti ilçe başkanlarının isimlerinin bulunmadığını belirterek “bakıyoruz CHP’nin İlçe Başkanı parti yöneticileri orada, ne zaman o denetleme mekanizmasına gelmişlerde o düzende geziyorlar. Bizi rahatsız eden şey o. Veya onlar çağrılıyor biz mi çağrılmıyoruz, ama her resimde görüyoruz arkadaşları. Bize de ilginç geliyor, komik geliyor. Demek ki CHP devletin denetleme mekanizmasına geçmiş haberimiz yok.” Diye konuştu

Galeri
📆 11 Ekim 2020 Pazar 22:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR