MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Tuzla’nın sevilen siması Erzurumlu Zekeriya Tutar Vefat Etti
Tuzla’nın sevilen siması Erzurumlu Zekeriya Tutar Vefat Etti


Tuzla’nın sevilen simalarından Erzurum’lu Zekeriya Tutar geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat etti.

Tuzla Belediyesi Spor ve Tesisleri eski Müdürü Zekeriya Tutar geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.

Erzurumluların ve Tuzla’nın çok sevilen simalarından renkli kişiliğe ile sosyal aktiviteleri ile dikkat çeken Türkiye Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı aynı zamanda Tuzla Belediyesi Spor  Tesisleri eski Müdürü Zekeriya Tutar dün akşam geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı Tuzla Devlet Hastanesi’nde  hayatını kaybetti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı ve Tuzla Belediyesi eski Spor Müdürü Zekeriya Tutar, dün gece geçirdiği kalp kriz sonucu kaldırıldığı Tuzla Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımdayken, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir.

Merhum Zekeriya Tutar’ın Cenaze namazı: 13 Ekim Salı günü ( yarın ) ikindi namazına müteakip, Tuzla Evliya Çelebi Merkez Camii ( Mopaş üzerindeki ) cenaze kılınacaktır.

Zekeriya TUTAR kimdir?

1965 Yılında Erzurum merkezde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum Aliravi İlköğretim ve İmam hatip lisesinde tamamladı. Aynı dönem okul takımı ve yol sporda uzun yıllar güreş sporu yaptı. Halk Eğitim ve Kültür merkezinde müzik eğitimi aldı ve mahalli sanatçılık yaptı.

1985/1987 yılları  arası askerlik görevini İzmir keşif istihbarat ve Gelibolu subay  ordu evinde tamamladı. Bu arada Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar Mahalli İdareler Yüksek okulundan mezun oldu. 1987’ de ARÇELİK A.Ş Kısım şefliği ve 1989’ da VİSAN A.Ş. ‘ de Elektrik Mekanik Teknik sorumluluğu yaptı.

1992 yılında Tuzla Belediyesi Başkanlık makamında, protokol müdürü olarak 13 yıl görev yaptı. 2004  yılında Tuzla Belediyesi makine ikmal sorumlusu, 2007 yılından itibaren Tuzla Belediyesi Spor  ve Tesisler müdürü olarak görevine devam etmekte. Sırası İle S.S.Gülistan Yapı Kooperatifi kurucu ve sonuçlandırıcı Yön. Kurulu Başkanı, Tuzla Belediye Spor Kulübü Başkanlığı, Tuzla Spor Kulübü Başkan Yardımcısı, halen Türkiye Taekwondo Federasyonu İcra kurulu üyesi ve As Başkanı olarak görev yapmakta. 1998’ de Pendik’ te aile şirketi olan El-tek Elektrik Elektronik San. Tic. Ltd. Şirketini kardeşleriyle kurdu. Bu şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte, evli ve üç çocuk babası olan, ZEKERİYA TUTAR, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

📆 12 Ekim 2020 Pazartesi 23:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR