MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Mahalleler, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Kartal Ak Parti Teşkilatı Adem Gökçe’yi İstiyor
Kenan GÜLERCİ
Kartal Ak Parti Teşkilatı Adem Gökçe’yi İstiyor


AK Parti İstanbul İl ve İlçe Teşkilatlarında bugünlerde yapılmakta olan büyük revizyon esnasında mahalle teşkilatlarını da tatlı bir heyecan sardı.

Zira partiye dava bilinciyle emek veren canla başla koşturan teşkilat üyelerinin artık kibirli olup, partilileri kıran küstüren partiden uzaklaştıran insanlara tahammülü kalmadı.

Gelen gideni aratır misali bu parti her geçen gün kan kaybetti, yeni belirlenecek İlçe Başkanının mutlaka gönül kazanabilecek özelliklerde, yani güler yüzlü hatırı sayılır, gönüllerde güzel bir yeri olan bir isim olmalıdır.

Bugünlerde kendini beğenmiş egolu kibirli yıpranmış isimlerin bu makama getirilebileceği dedikodularının ortalıkta konuşulmasına bile,  sosyal medyadan tepkiler artmaya başladı.

Hatta bir önceki İlçe başkanı Mehdi Akman bile ilginç bir paylaşım yaparak, “YANLIŞ BİR BAŞKA YANLIŞ İLE DÜZELMEZ” dedi.   

Yazımın bu satırlarını 24.12.2019 tarihinde yazmış olduğum makalemden alıntı yaparak devam ediyorum.    

Kartal’da teşkilatı- davayı ezelden ebede en iyi kim – kimler savunabilir, bugüne kadar fırsat verilenlerin performansları ortada, ellerinden gelen gayreti gösterdiklerine şüphe yok. Lakin küskünlerin kazanılması gerekirken yeni yeni küskünlükler oluşuyor. Partiye gerçekten karşılık beklemeden çok emek vermiş, teşkilat çalışmalarında tecrübeli nice isimler saf dışı bırakılmış, bir sonuç var ortada.

Öte yandan Gürkan Akyol’un 2018 yılında aceleyle yapılan atamasından önce İlçe Başkanı olması konusunda üzerinde ısrarla durulan sevilen bir ismin tekrar bu makama düşünüleceği konuşuluyor.

Bu konuda edindiğimiz bilgilere göre; Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın daha önce yani Mehdi Akman sonrası özellikle İlçe Başkanı olması konusunda ısrar ettiği bir isim üzerinde durduğu söyleniyor. Hatta o dönem atamasının dahi yapıldığı fakat o ismin işlerinin çok yoğun olduğu gerekçesiyle bu görevi üstlenmediği biliniyor. O isim Ak Parti’nin kuruluşundan beri her kademede görev – sorumluluk almış, hatta MGV yani Milli Gençlik Vakfı geleneğinden gelen toplumun her kesimi tarafından sevilen sayılan saygın birisi…

Evet o isim Adem Gökçe… İl Başkanı Şenocak’ın da Kartal İlçe Başkanı olması konusunda ısrar ettiği isim toplumun her kesimi tarafından sempatiyle karşılanan sevilen, mütevazi, tam bir dava adamı olan Adem Gökçe’dir, teşkilat için biçilmiş bir kaftandır.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan “-Ömer’leri bulmamız lazım”, derken Kartal teşkilatında da, “Kartal’a Adem Gökçe gibi bir dava adamı lazım” sesleri yükseliyor.  

Kartal Ak Parti İlçe Teşkilatına iyi bir format atılması gerekiyor. Öyle ki; ülkesi için insan üstü bir performans gösteren yedi düvele meydan okuyan uluslar arası arenada oyun kuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu söylemlerini lütfen çok iyi anlayarak tekrar okumanız dileğiyle,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim, gelin AK Parti’yi yüceltelim. Buraların Ömer’lerini hep birlikte bulacağız” dedi ya…

AK Partili olmanın bu ülkenin ve milletin medeniyet davasının bayraktarlığına talip olmak anlamına geldiğini belirterek, “Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Teşkilat yöneticisi, belediye başkanı, milletvekili gibi ünvanlı görevler, bu büyük yürüyüşte sadece birer hizmet vesilesidir, hizmet vasıtasıdır. Asıl önemlisi hiçbir sıfat sahibi olmadan da o büyük davanın başarısı için bir nefer gibi çalışabilme erdemini gösterebilmektir. Bunun için hiçbir kardeşimizi ‘eski AK Parti’li’ olarak sıfatlandırmadık, sıfatlandıramayız” derken, dava adamı sıfatını ömrünün sonuna kadar taşımak herkese nasip olmaz, ne mutlu o düşüncelerle sadakatle bu kutlu yolda yürüyenlere… 

Selametle…

📆 27 Ekim 2020 Salı 00:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR