MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Gezi-Alışveriş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal PTT’de Kargolar Vatandaşın Ayakları Altında

Kartal PTT’de Kargolar Vatandaşın Ayakları AltındaKartal merkezde ( Eski Tren İstasyonu yanında ) hizmet vermekte olan PTT Kartal Kargo Şubesine teslim edilen kargo gönderileri insanların ayakları altında bırakılıyor.

Sabah saatlerinden gün boyunca PTT kargoya alıcısına gönderilmek üzere verilen bu paketler, sevk aracının geleceği yani saat 15:00 e kadar yerlerde korunmasız şekilde bekliyor.

Alıcısına gönderilmek üzere teslim edilen Kargo paketleri binlerce insanların yoğun bir şekilde giriş çıkış yaptıkları PTT ana giriş kapısının yanındaki banko ile merdiven arasındaki alanda saatlerce bekliyor. Üstelik bu kargo paketleri üst katta kayıt altına alındıktan sonra vatandaştan aşağıdaki merdivenin yanına bırakması isteniyor.

Kargosunu kucağında getirerek 1. Kata çıkarıp görevli memura kayıt işlemi yaptırdıktan sonra tekrar kucağına verilerek alt kata indirmesi ve merdivenin yanına bırakması isteniyor. Vatandaş ise kendisine söyleneni yaparak çok kıymetli kargo paketini herkes gibi halka açık bir şekilde, (Acaba kargomun başına bir şey gelir mi kaybolur mu, birisi alır mı?) endişesiyle biraz da buruk şekilde gözü arkada kalarak yere bırakıyor.  

Şimdi Kartal PTT Şube Müdürüne Soruyoruz;

  • Sahibi için çok kıymetli olan bu kargoları ilgili memur teslim aldıktan sonra, vatandaşın elinin değmeyeceği bir bölmeye almanız gerekmiyor mu?
  • Kargosunu teslim kaydını yaptırıp paketini kendi eliyle bırakan art niyetli birisi kendi kargosunu bırakırken başka bir kargoyu kameraya da görünmeden alırsa bunun sorumlusu kim olur?
  • Kargo paketlerinin hacim ve ağırlık olarak yer kaplaması gerekçesiyle böyle bir uygulama yapılmakta olduğunu görevli memurlar söyledi, lakin PTT gibi ciddi bir kurumun böyle gayri ciddi uygulama hiç yakışıyor mu?
  • Binanızda yer sıkıntısı olabilir lakin önemli olan sorumluluk bilinciyle davranıp gereken tedbirleri kurum olarak sizin almanız gerekmiyor mu?
  • Şimdiye kadar bir problem – sıkıntı yaşanmadı denilmektedir. Pandemi döneminde kargo gönderilerinin çok daha fazla yoğun olduğu bu günlerde her hangi bir problem yaşanmaması için bir an önce tedbir almanızı öneririz.  
Galeri
📆 06 Kasım 2020 Cuma 00:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR