MENÜ ☰
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Terk Edilen Cimnastik Salonu Karlıktepe’nin Korkulu Rüyası Oldu
Terk Edilen Cimnastik Salonu Karlıktepe’nin Korkulu Rüyası Oldu


Kartal’da Türkiye Cimnastik Federasyonu’na ait bina, hem tehlike saçıyor hem de mahallenin korkulu rüyası haline gelmiş!

Yıllarca jimnastik spor dalında faaliyet gösteren fakat bir süre önce güçlendirileceği veya yıkılacağı gerekçesiyle boşaltılan devasa spor salonu binası, hem tehlike saçıyor hem de mahallenin korkulu rüyası haline gelmiş.

Karlıktepe Mahallesi, Su Deposu Sokağı, Yüksel İlhan Alanyalı Fen Lisesi yanında bulunan spor tesisi, iddiaya göre güçlendirileceği veya yıkılacağı gerekçesiyle boşaltıldığı ancak, ilgisizlik ve sahipsizlik yüzünden kalan malzemelerin kimliği bilinmeyen insanlar tarafından talan edilmekte olup, camı çerçevesi kırılan bina, mahalle sakinlerinin de korkulu rüyası haline gelmiş. Binanın ana giriş kapıları açık kontrolsüz güvenlik yok ve her yer içki şişelerinin yer aldığı gözlendi.

Mahalle Sakinleri Korku İçinde, Tedirgin

Bu arada mahalle sakinlerinden edindiğimiz bilgiye göre, bina tahliye edildikten sonra, bazı kişilerin klima cihazlarını söküp götürdüğü, bir mahalle sakininin “Bunları neden söküyorsunuz” sözlerine karşılık bu kişilerin bu malzemeleri satın aldıklarını söylediği belirtildi.

Öte yandan mahalle sakinleri, binanın bu şekilde bırakılmasının her açıdan çok sakıncalı ve tehlikeli olduğunu belirterek “Bu metruk bina mahalle için çok tehlikeli bir durumdadır, çoluk çocuğumuzu dışarı göndermekten korkuyoruz, ya başlarına bir şey gelirse bunun hesabını kim verecek. Onun için bir an önce gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dediler.

Öte yandan bu terk edilmiş kapısı bacası açık korunmasız şekilde ter edilen binanın hemen yanında Yüksel İlhan Alanyalı Fen Lisesi gibi bir eğitim kurumunun olması da bu okulda eğitim gören gençler öğrenciler için ayrı bir tehlike oluşturduğu dile getiriliyor. Zira ter edilmiş bina evsizler sokakta kalanlar için yeni bir mekân olmuş durum.   

Yetkililerin bu duruma bir an önce el atıp ilgilenmeleri talep edilmektedir.

Galeri
📆 11 Kasım 2020 Çarşamba 09:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR