MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Bir davada esprili sözler tutanağa geçti, “Bilirkişi raporu yıldönümünde hep beraber pasta keselim!
Bir davada esprili sözler tutanağa geçti, “Bilirkişi raporu yıldönümünde hep beraber pasta keselim!


Avukat’tan Tepki “Mahkeme Kaleminde Hep Beraber Pasta Kesilmesini Talep Ederim”

İstanbul’da görülen bir davada, davacı vekili Avukatın yaptığı ilginç ve esprili savunma mahkeme hakimi tarafından tutanaklara geçti.

Avukat savunmasında “bu gün itibariyle dosyanın bilirkişiye verilişinin üzerinden 11 ay 23 gün geçmiştir. Bir hafta sonra dosyanın bilirkişiye verilişinin yıl dönümüdür. Dosya bilirkişiden iade alınıp yeni bir bilirkişiye verilirse bu kez de o bilirkişiyi beklememiz gerekecek.
Bu sebeple mevcut Bilirkişiye raporu biran önce sunması için öncelikle aranmasını, daha sonra ihtar davetiyesi gönderilmesini, raporun bu doğrultuda beklenilmesini ve dosyanın haftaya bilirkişiye verilişinin yıl dönümü geldiğinde de mahkeme kaleminde hep beraber pasta kesilmesini talep ederim, dedi.


BİLİRKİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Mahkeme hakimi verdiği ara kararda, Bilirkişiye ihtar çıkarılmasına, gönderilecek ihtarda 1 haftalık kesin sürede raporu sunmasının ihtar edilmesine, aksi taktirde bilirkişi hakkında suç duyurusunda bulunulacağının ihtarına, davacının taleplerinin ve sair hususların bilirkişi raporu sunulduktan veya bu kararın ikmalinden sonra değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Galeri
📆 20 Kasım 2020 Cuma 11:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR