MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Mahalleler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’daki Bu Evsizleri de Devlet Misafir Etsin

Kartal’daki Bu Evsizleri de Devlet Misafir EtsinGidecek yerimiz yok, hava soğudu barınacak bir yerimiz olursa seviniriz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın koordinasyonunda yürütülen “Kimse Dışarıda Kalmasın! Misafir edelim” çalışmaları kapsamında Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’de duyuruda bulunarak ilçede anlaşma yapılan otelle, 5 evsiz vatandaşımızı Pandemi koşullarına da dikkat ederek tek kişilik odalarda misafir ediyoruz.

Temizlik, yemek, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bütün Kartallılardan ricamız bir evsiz görürseniz ya da haberdar olursanız en yakın karakola bildirin. Misafir edelim” demişti.

Kartal Merkez’de Kartal Baba alt geçidinin yanında bulunan tarihi hamamın arka tarafında Marmaray geçidinin altında evsizleri tespit ederek haberini yapmıştık.

Evsizlerin bulunduğu yere ziyarette bulunduk, yaklaşık 7-8 genç evsiz bu soğukta orada yatıyorlar.

Konuştuğumuz evsizler, an itibariyle kimsenin kendilerine bu yönde bir temasta bulunmadıklarını belirterek “Abi pandemi öncesi çalışıyorduk bir şekilde barınabiliyorduk, pandemi sebebiyle tamamen sokakta kaldık, bu köprünün altında yatıyoruz. Gidecek yerimiz yok, hava soğudu, eğer bize geçici de olsa barınacak bir yer bulsalar çok seviniriz”

Kartal Haber Merkezi

Galeri
📆 19 Aralık 2020 Cumartesi 19:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR