MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Etkinlikler, Gençlik, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal’lı çocuklar sokakta sinema atölyesi etkinliği
Kartal’lı çocuklar sokakta sinema atölyesi etkinliği


İstopMotion İstanbul Sinema Topluluğu, koronavirüs pandemisi yüzünden evlere kapanılan şu günlerde çocukları unutmadı ve Atalar Yasemin Sokak’ta oturan çocuklarla sokakta sinema atölyesi düzenledi.

İlki geçen ay yapılan atölyenin ikincisi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Maske ve mesafe kurallarına uygun bir biçimde gerçekleştirilen atölyelere çocukların ilgisi büyüktü. Herhangi bir fon ya da sponsor olmadan ücretsiz gerçekleşen atölye için evlerden sandalyeler geldi.

Sokaktaki apartmanlardan birinin bahçesinde çalışmalar başladı. Atölyenin sürdüğü 2 saat boyunca çocuklar, sinema ile ilgili temel bilgileri almanın yanı sıra oyun hamurlarından kendi oluşturdukları karakterlerle film çekim sürecini deneyimlediler ve ilk animasyon filmlerini çektiler.

Çocuklar atölyeyi çok sevdiklerini, eğlenerek sinema öğrendiklerini ifade ediyorlar ve pandemi bitse de bitmese de atölyenin sokaklarında yapılmaya devam etmesini istiyorlar.

Galeri
📆 28 Aralık 2020 Pazartesi 23:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR