MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » AK Parti’yi Kartal’da ne hale düşürdüler
AK Parti’yi Kartal’da ne hale düşürdüler


Bugün AK Parti Kartal İlçe Başkanlığının 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılacakmış.

Toplantı yeri Yakacık’ta İTO Spor Salonu olarak belirtilmiş. Daha önceleri Hasan Doğan Spor Kompleksinde veya Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde yapılan kongreler bu gidişle düğün salonları veya çadırlarda yapılırsa hiç kimse şaşırmasın.

Bu utançla anılacak!

Aklı sıra kendince basın mensuplarına akredite uygulayarak başarılı bir iş yaptığını sanıyor. İlk okul seviyesinde bir siyaset anlayışı sergileyen bu İlçe Başkanı (Gürkan Akyol) ve Yönetimini KINIYORUM…

Basının haber alma hakkını engellemeye çalışmak kendi siyaset tecrübesizliğinin yansımasıdır.

Ne olacak biz kongreye gelsek ne olur gelmesek ne olur.

Kongreyle ilgili yayınlayacağımız haberi engelleyemezsin ki! Yeni İlçe Başkanı falan kişi olarak göreve başladı şeklinde haber yayınlanınca eskisinden kimse övgüyle bahsetmeyecek.

Yeni seçilecek olan Ebubekir Taşyürek’te teşkilatın gönlünde dört dörtlük yer edinmiş bir hali varmı yokmu önümüzdeki günlerde belli olacaktır.  Tecrübeli bir isim denilebilecek kadar siyasi deneyimi olduğu biliniyor. Lakin insan ilişkilerini dengeli tutabilmek büyük ölçüde hassasiyet gerektiriyor. Bakalım görelim…

Hey gidi AK Parti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu ihtişamlı parti olan AK Parti’yi Kartal’da sergilenen basiretsiz yönetim anlayışı kısa sürede siyaseten bitirme noktasına getirdi.

Kişisel egolarına yenik düşmüş tecrübesiz yönetim parti teşkilatını küstürüp siyasetten soğuttu. Hep derler ya; Gelen gideni aratır…

Bugün için tamda yerinde bir söz olur.

Mevcut İlçe Başkanı olan şahıs artık yarın itibariyle eski ünvanının yanısıra başarısız siyaseten partiyi bitiren kişi ünvanıyla anılacaktır.

Önceki İlçe Başkanlarını ( Hasan Altuntaş, Temurhan Yıldız, Mehdi Akman) hatırlayınca kendilerine selam ve saygılarımı iletiyorum zira bazı davranışlarını siyaseten yetersiz görsek te parti kurumsal kimliğini hakkıyla temsil ettiklerini belirtmeden geçemem.  

Cumhurbaşkanı’nın açıklaması ile, Kartal İlçe Başkanlığı’nın takındığı davranışın yorumunu, kamuoyuna bırakıyoruz..!

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ..
Cumhurbaşkanı, daha iki gün önce 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” sebebiyle yayımladığı mesajda, şunları söylüyor “Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü “Basın Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajında, gelişmiş demokrasilerde ifade, haber alma ve eleştirme özgürlüğünün yanı sıra, özgür, tarafsız, sorumlu ve sağduyulu basın organlarının varlığının da hayati bir önem taşımaktadır.


Demokrasinin tehdit altında olduğu, vesayetin hüküm sürdüğü bir ortamda, basın özgürlüğünden, ifade hürriyetinden ve sağlıklı bir medya işleyişinden bahsetmenin mümkün olamayacağına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:


BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN TEHDİT EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ
“Geçmiş yıllarda ifade özgürlüğüne uygulanan tehdit ve baskıların ceremesini yaşamış biri olarak, ifade etmek isterim ki, hiçbir basın mensubunun mesleki faaliyetleri dolayısıyla baskı görmesine, bu baskılar yoluyla basın özgürlüğünün tehdit edilmesine müsaade etmeyiz” demişti
Peki, Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri partisinin İlçe Başkanı veya ilgilileri tarafından dikkate alınmıyorsa, başka söz söylemeye gerek var mı?  

📆 13 Ocak 2021 Çarşamba 14:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR