MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Kordonboyu’ndaki Bu Metruk Bina, Tinerci Yuvası!..
Kartal Kordonboyu’ndaki Bu Metruk Bina, Tinerci Yuvası!..


Kartal İlçesinin nezih bir semti olan Kordonboyu mahalle halkının korkulu rüyası haline gelen bu terk edilmiş binanın kırılmış kapı pencerelerinin yanısıra, bahçesinde boş içki şişelerinden meydana gelen çöp dağları adeta ürkütücü manzara oluşturmuş.


Kordonboyu Mahallesi Kamp Yolu Caddesinde bulunan bu metruk binayla ilgili yapılan şikâyet ve başvurulara rağmen her hangi bir tedbir alınmaması ise tepkiyle karşılanıyor.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz, Kordonboyu Mahalle Muhtarı Arzu Keskin “Bu bina yıllardır terk edilmiş durumda, bir takım alkol bağımlılarının mekânı haline gelmiş durumda, mahalle sakinlerinden çok  şikâyet var, her an olumsuz bir durum yaşanabilir, biz bununla ilgili belediyeye dilekçe verdik ama şu ana kadar bir netice alamadık bekliyoruz” dedi.


Mahalle sakinleri, her hangi bir olumsuz durum yaşanmaması için yetkililerin bir an önce tedbir alınmasını istiyor.


Öte yandan, aynı binanın yan tarafında, İSKİ’ye ait prefabrik bir bina da, terk edilmiş durumda, o binada hasar görmeye başlamış.

Galeri
📆 09 Şubat 2021 Salı 21:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR