MENÜ ☰
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Ak Parti MKYK’sındaki en dikkat çeken isim Şeyh Said’in Torunu Abdurrahim Fırat
Ak Parti MKYK’sındaki en dikkat çeken isim Şeyh Said’in Torunu Abdurrahim Fırat


AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK listesinde yer alan “Abdurrahim Fırat” ismi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde büyük bir yankı uyandırdı. 

Siyasi hayatına Anavatan Partisi’nde başlayan daha sonra AK Parti’de çeşitli kademelerde görev alan Avukat Abdurrahim Fırat, kent ve bölge siyasetinin sevilen isimlerinin de başında geliyor. AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahim Fırat, MKYK’de aldığı görevle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin öngörü ve tensipleriyle AK Parti MKYK’de görev aldık. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Güven ve istikrarın teminatı olan AK Parti’miz, bu ulvi Erdemliler Hareketi, Devlet Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi lider ve muasır medeniyet seviyesine yükseltmeye devam edecek” dedi. 

SEYH SAİD’İN TORUNU ABDURRAHİM FIRAT KİMDİR? 

Abdurrahim Fırat,1966 yılında Erzurum’da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamlayarak, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Erzurum Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. 2007 ve 2011 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den aday adayı oldu. 2012 Haziran ayında yapılan AK Parti 4.Olağan Kongresinde Erzurum İl Yönetimine seçildi. Siyaset akademisi 10. ve 15.Dönem Kurslarını Erzurum İl birincisi olarak tamamladı. 2013 yılında en fazla üye kaydı yapan İl Yönetim Kurulu üyesi ödülünü aldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Hukuk Danışmanı olarak görev yaparken aday adayı olmak için 10 Şubat 2015 tarihinde istifa etti.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır

ŞEYH SAİD KİMDİR?
Şeyh Said, 1865 yılında Elazığ’da doğdu. Palu, Diyarbakır ve Muş bölgelerinde öğrenim gördü. Bu dönemde Nakşibendi Tarikatı’na katılarak dergahın başına geçti. I. Dünya Savaşı sırasında Rusya’nın Doğu Anadolu’yu işgal etmesi üzerine Piran’a taşındı. Daha sonra Hınıs Kolhisar’a yerleşti. 29 Haziran 1925 tarihinde Diyarbakır’da idam edildi.

📆 25 Mart 2021 Perşembe 13:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR