MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Afrin’de Muhsin Yazıcıoğlu Yetimhanesi’nde Çocuklarla Güzel Bir Ramazan Günü

Afrin’de Muhsin Yazıcıoğlu Yetimhanesi’nde Çocuklarla Güzel Bir Ramazan GünüRamazan ayı dolayısıyla Suriye’de bulunan ve çeşitli yardımları bölgedeki bazı köy ve şehirlere ulaştıran  İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir Afrin Merkezinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi içerisindeki anaokulu ve yetimhanedeki yüzlerce öğrenciyi ziyaret ederek çeşitli hediyeler vererek öğretmenlerin de Ramazan ayını kutladı..

Özdemir’i çocuklar yetimhane girişinde ellerinde bayraklarla karşıladılar. 

Çocuklar çeşitli şarkılar ve marşlarda söyleyerek günü daha da güzel kıldılar. Ziyâret sonrası açıklamalarda bulunan Kasım Alper Özdemir; Ata topraklarımızda bulunmak ve özellikle yetim çocuklarımızla bir araya gelmek benim için çok duygusal ve unutulmaz bir güne vesile oldu.

Öncelikle bu canlarımızın geleceği için emek veren öğretmenlerimize, bu güzel kurumu Suriye’ye kazandıran Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği gönüllülerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu bölge yıllarca rejim ve terör örgütünün çilesini çekti ve şimdi hayata yeniden başlamak için mücadele ediyorlar.

Ayrıca buranın isminin Türk İslam dünyasının mümtaz bir şahsiyeti, asil bir Türk beyi Merhum Muhsin Yazıcıoğlu abimizin adına açılması da ayrıca bir vefa ve onur duygusudur. Allah emeği geçenlerden razı olsun; dedi.

Galeri
📆 23 Nisan 2021 Cuma 16:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR