MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Genel, Sivil Toplum » Maltepe Asistan ve Sekreter İş İlanları
Maltepe Asistan ve Sekreter İş İlanları


İstanbul Anadolu Yakası’nın merkezi ilçelerinden biri olan Maltepe, iş arayan adaylara ofis ve saha ortamında çalışma fırsatları sunar. Yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli, bilgisayar programlarını kullanabilen ve[1]  adaylar Maltepe iş ilanları arasından sekreter ve yönetici asistanı pozisyonlarına başvuru yapabilir. Ofis içi çalışma ortamına sahip sekreterler, farklı sektörlere hizmet veren firmalarda ve eğitim kurumlarında görev alır. Görev aldığı ofis ortamından sorumlu olan sekreter, ofise gelen misafirleri profesyonel biçimde karşılar. Gelen telefonları yanıtlayarak gerekli notları alır ve yöneticiye iletir. Okul, danışmanlık ofisi, otomotiv bayileri ve muhasebe bürosu gibi farklı sektörlerde çalışma fırsatı bulan sekreter adaylarının görevleri ve sorumlulukları çalışan firmaya göre değişebilir. Ofisin çalışma süreleri boyunca sekreterlerde[2]  haftanın 5-6 günü çalışır. Bazı firmalarda Cumartesi çalışmazken[3]  bazıları firmalarda Cumartesi tam veya yarım gün olarak çalışır. Personel arayan firmalar ilan detaylarında çalışma günleri ve saatleri hakkında bilgilere yer verir. İlanları inceleyerek kendinize uygun bir kariyer planı oluşturabilirsiniz.

Sekreterin Görevleri Nelerdir? 

Eğitim kurumu, satış ofisi ve markaların genel merkez ofislerinde görev alan sekreterlerin görevleri çalıştıkları firmalara göre değişir. Bir kişi veya bir ekiple birlikte çalışan sekreter, telefon görüşmeleri ve gelen ziyaretçilerle ilgilenilir[4] . Toplantı ve randevu oluşturmak, günlük iş raporu tutmak ve sorumlu olduğu birime bağlı fatura ve giderleri kaydetmek sekreterin görevleri arasındadır. Eğitim kurumu ve satış ofisi gibi yoğun insan trafiği olan firmalarda çalışan sekreterlerin yoğun iş temposuna uyum sağlaması ve sözlü iletişim bilgisinin kuvvetli olması aranır. Ayrıca, yabancı dil bilmek ve gerektiğinde araç kullanabiliyor[5]  bazı firmalar tarafından adaylardan beklenir.

Sekreter Nasıl Olunur?

Firmalarda ve eğitim kurumlarında sekreter olarak çalışmak isteyen adayların, belirli bir eğitime ve becerilere sahip olması gerekir. Yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı programlarından mezun olan kişiler sekreter olarak farklı firmalarda çalışabilir. Ayrıca, lise mezunu olan kişiler ilgili sertifika programlarına katılarak sekreter unvanıyla iş başvurusu yapabilir. Bilgisayar programlarını iyi kullanabilmek, yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin kuvvetli olması sekreterlerden beklenen özellikler arasında yer alır. Ayrıca, uluslararası hizmet veren firmalarda yabancı müşterilerle iletişim kurabilmek için sekreterlerin yazılı ve sözlü yabancı dil bilgisinin kuvvetli olması gerekir.


📆 23 Nisan 2021 Cuma 16:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR