MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » AKEL Konutlarında Mutlu Sona Doğru, yeni firmayla imzalar atılıyor
AKEL Konutlarında Mutlu Sona Doğru, yeni firmayla imzalar atılıyor


Yaklaşık altı sene önce kentsel dönüşüm amacıyla büyük umutlarla başlayan fakat akabinde hüsrana dönen AKEL Konut Sitesi projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının devreye girmesiyle yeni bir boyut kazanarak farklı bir firmayla anlaşma yoluna gidildiği belirtildi.

Kartal Esentepe’de 6 yıl önce çeşitli sebeplerle inşaatına başlayamaması sonucu 301 hane sahibinin mağdur olduğu Akel Sitesi Kooperatifinden sevindirici haber geldi.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın devreye girmesiyle Kooperatif, yeni bir firmayla ön sözleşme imzaladı.

DKY İnşaat firması ile, AKEL Kooperatifi, karşılıklı olarak sözleşmeleri fesh edecek. Karşılıklı olarak davalar geri çekilecek. Yeni İnşaat firması ile ön sözleşme imzalayan Akel Kooperatifi, bir ay içinde ana sözleşmeyi imzalayacak.

AK-EL Yapı Kooperatifi, DKY İnşaat, Kartal Belediyesi ve projeyi üstlenecek Ankara merkezli Neva Prestij ve Vizör Gayrimenkul inşaat firması arasında yapılan görüşmeler neticesinde yeni firmayla sözleşme imzalanacağı belirtildi.

AKEL Konut Yapı Kooperatifi Yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre;

UZUN BEKLEYEŞİMİZ SON BULUYOR Kıymetli üyelerimiz…

Sizlere en sonunda hayırlı bir haber vereceğimiz için inanın bizler de çok mutluyuz. 6 Senenin büyük zorluklarını iliklerimize kadar hissettiğimiz, 3 büyük miting, 39 gün gece ve gündüz nöbetler tutarak birlikteliğimizi taçlandırdığımız zamanları hep beraber yaşadık.

Kartal Belediyesi, DKY İnşaat, Yeni İnşaat Firması ve AK-EL kooperatifi olarak ortak yapmış olduğumuz uzun görüşmeler neticesinde, yıllardır yaşanan bu mağduriyetlerin son bulması için ön imzalar atılmıştır.

DKY İnşaatın sözleşmesini devir etmesi ile beraber Kooperatif yönetimi olarak bizlerde yeni firma ile devir sözleşmesi üzerinden mutabakata varmış bulunuyoruz.

Tüm üyelerimizin hak ve menfaatleri doğrultusunda revize edilen yeni sözleşmemizin ana maddelerini aşağıda açıklamak isteriz;  

% 55 Hisse kademeli olarak devir edilecektir

Ø Kartal Belediyesinden satın alma olan 6.481 M², Arsa Malikleri adına satın alınacaktır

Ø Tüm malik vekâletlerinin toplanması sonucunda 6 ay içerisinde Ruhsat alınacaktır

Ø Ruhsat tarihi itibarı ile 24 ay içerisinde dairelerimiz teslim edilecektir

Ø 24 ay sonrasında gecikilen aylar için kira yardımı yapılacaktır

Ø Site yönetiminde arsa malikleri temsil edilecektir.

Ø Arsamızın” riskli alan” olarak ilan ettirilmesi üzerinde yoğunlaşarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 48 ay kira yardımı alınması için çalışmalar yapılacaktır. (Bu madde kesin olmamakla beraber tüm taraflar olarak elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz) Sorunun SULH ile çözülmesi aşamasında yardımcı olan DKY İnşaat sahibi Ali Dumankaya’ya teşekkür ediyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine, Kartal Belediyesinden Başkan Yardımcısı Bayram Ali Bastan’a yollardan satın alma konusunda 4 yıl önceki değer üzerinden yardımcı olacaklarını ve ruhsat aşamasından her türlü kolaylıkları sağlayacaklarını belirtmelerinden dolayı teşekkür eder ve son olarak buradaki mağduriyeti görüp inisiyatif alarak irade ortaya koyan, yeni iş ortaklarımız Ankara merkezli NEVA PRESTİJ YAPI sahibi Mehmet ÖZTÜRK ve VİZÖR GAYRİMENKUL sahibi Gökhan Bingöl’e teşekkür ediyoruz. Elbette ki en büyük teşekkür sizlere…

Her zaman bizim yanımızdaydınız, bizlere inandınız. Gece gündüz bizleri yalnız bırakmayarak sonsuz bir güven ve destek vererek hiç yanımızdan ayrılmadınız. Bizlerde sizlerden aldığımız inanç ve güç ile bugün burada derin bir OHHH çekmenin sevinci ve rahatlığı içerisindeyiz. Tüm bu mücadele içerisinde tek amacımız, temel güvencelerimizi kaybetmeden, her bir üyemizin en kısa sure içerisinde yeni dairelerine kavuşturmaktı. Sizlerden yine ricamız inşaatlarımızın bir an önce başlaması için her bir arsa malikimizin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirerek bizlere yardımcı olmasıdır” şeklinde ifade edildi.

Galeri
📆 08 Temmuz 2021 Perşembe 21:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR