MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Mahalleler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Uğur Mumcu Mahallesinde Yürekleri Isıtan Kurban Eti Dağıtımı
Uğur Mumcu Mahallesinde Yürekleri Isıtan Kurban Eti Dağıtımı


Kartal Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Camii Derneği Yönetimi ve Mahalle Muhtarı Soner Eker tarafından “Kurban Kardeşliktir” sloganıyla gerçekleştirilen kurban eti dağıtımı organizasyonu mahalle halkı tarafından büyük takdir görüyor.

Kurban Bayramı boyunca kurban kesemeyen evlere kurban eti ulaştırmak maksadıyla, hayırsever mahalle sakinleri tarafından kestikleri kurbanların etlerinden cami derneğine bağışlanması sonrası, soğuk hava deposu gibi sağlıklı ortamlarda saklanarak ihtiyaç duyulan evlere güzel bir organizasyonla dağıtılmaktadır. Bağış şeklinde gelen etler ayıklandıktan sonra Kıyma ve Kemikli et olmak üzere 4 veya 5 kg’lık poşetlerde 423 Aileye Dağıtımı gerçekleştiriliyor.   

Bu güzel hayırlı organizasyonu Adnan Kahveci Camii Dernek Başkanı ve İmam Hatibi Yücel Kartal Hoca, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Müezzin Selçuk Hancı Hoca ve Mahalle Muhtarı Soner Eker bizzat çalışmayı yürütüyorlar.

Dernek Yönetimi yapılan çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirme de:    

“Hayırsever Mahalle Sakinlerimizden Gelen Kurban eti Bağışlarını Önce Ayırdık Ardından Kıyma ve Kemikli et olmak üzere 4 veya 5 kg’lık poşetlerde 423 Aileye Dağıtımını Yapıyoruz.

Bu hayırlı işlerde emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Rabbim Hayırseverlerin hayırlarını bağışlarını kabul eylesin” şeklinde ifade ettiler.

Galeri
📆 22 Temmuz 2021 Perşembe 23:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR