MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Gezi-Alışveriş » Elektrik Borç Sorgulamasını Nasıl Yaparsınız?
Elektrik Borç Sorgulamasını Nasıl Yaparsınız?


Elektrik kullanımına devam edebilmek için her ay düzenli olarak elektrik faturanızı ödemeniz gerekiyor. Bu noktada kimi zaman elektrik borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Artık bu işlemlerin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabildiğini belirtmeliyiz. Borç sorgulama işleminin yapılabilmesi için herhangi bir şubeye gitmenize, sıra almanıza ve saatlerce beklemenize gerek kalmıyor.

Bu tür konularda hayatı kolaylaştıran hizmetlerin Enerjisa tarafından sunulduğunu belirtmemiz gerekiyor. Enerjisa internet sitesi üzerinden borç sorgulama işleminin yapılması mümkün olabiliyor. Bununla birlikte fatura ödeme işlemlerinin de artık son derece hızlı ve kolay bir şekilde yapılabildiğini belirtelim. Size en uygun olan fatura ödeme kanallarını seçebiliyorsunuz. Bu sayede saatlerce beklemenize ve gereksiz bir zaman kaybı yaşamanıza lüzum kalmıyor. Elektrik faturanızın her ay düzenli bir şekilde bu yolla ödenmesini siz de sağlayabilirsiniz.

Elektrik Borç Sorgulama Yöntemleri Neler?

Elektrik borç sorgulama işleminizi hemen yapmak isterseniz Enerjisa internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede hangi kanallar aracılığı ile borç sorgulama işleminin yapıldığı konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmış olacaksınız. Sizlere borç sorgulama işleminin en kolay yollarını kısa bir liste halinde aktarabiliriz:

  • Enerjisa Mobil uygulaması
  • Online hizmet merkezi (online.enerjisa.com.tr)
  • Çağrı merkezi (444 4 372)

Bu yöntemlerden hangisi sizin için daha kolaysa o yöntemi tercih edebilirsiniz. Bu arada yine Enerjisa aracılığı ile elektrik abonelik işlemlerinin de artık son derece pratik bir şekilde yapılabildiğini bilmeyenler için aktaralım. Bu işlemler için uzun uğraşlar vermenize gerek kalmıyor. Çünkü dakikalar içerisinde aboneliğinizin başlamasını sağlayabiliyorsunuz. Eskiden olduğu gibi sadece elektrik abonelik işlemleri için minimum birkaç gün zaman ayırmanız gerekmiyor.

Bu kolaylık abonelik iptali işlemleri için de geçerlidir. Yeni bir eve ya da ofise taşınacağınız zaman abonelik iptali işleminin de yapılmasını sağlamanız gerekiyor. Bu konuda da devreye Enerjisa giriyor ve abonelik iptalinin en kolay şekilde gerçekleşmesine yönelik hizmetler sunuyor. Bu gibi durumlarda hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz artık hangi internet sitesini ziyaret etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

📆 25 Temmuz 2021 Pazar 15:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR