MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Adalar, Büyükşehir, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Büyükada’da Belediye Personeli evinin bahçesinde uyuşturucu yetiştirip satarken yakalandı

Büyükada’da Belediye Personeli evinin bahçesinde uyuşturucu yetiştirip satarken yakalandıBüyükada’da uyuşturucuya geçit yok, adada yaşayan bir kişinin, evinin bahçesinde uyuşturucu madde yetiştirdiği ve ticaretini yaptığı tespit edildi.

Büyükada’da yaşayan bir kişinin, evinin bahçesinde uyuşturucu madde yetiştirdiği ve ticaretini yaptığı tespit edildi. Polis tarafından yakalanan şahsın Adalar Belediyesi personeli olduğu ve evinde 630 gram Hint keneviri, 190 gram hasatlı Hint keneviri ve 1 adet ruhsatsız tabanca bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Pazar günü Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Büyükada’da ikamet eden Gökhan B. isimli şahsın evinde uyuşturucu madde yapımında kullanılan Hint keneviri yetiştirdiği bilgisini aldı. B.’ın yaşadığı ortamın uyuşturucu madde yetiştirmeye ve satmaya uygun ve elverişli olduğu, etrafının ormanlık alan ve bahçelerle çevrili olduğu, ilçe merkezine uzaklığı ve tenha bir bölge olması açısından uyuşturucu madde kullanımı için uygun ve elverişli bir alan teşkil ettiğini de belirleyen ekipler, çalışmalar sonunda B.’ın evine operasyon için harekete geçti. Yapılan operasyonda Gökhan B. yakalanırken evde daralı ağırlığı 630 gram gelen Hint keneviri, daralı ağırlığı 190 gram gelen hasatlı kök Hint keneviri ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Yapılan çalışmalardan sonra B.’ın Nizam Mahallesi’ndeki evinde, ekim sonucunda yetiştirdiği uyuşturucu maddeleri kavanozların içinde koruduğu, kaldığı evinin bahçe kulübesinde yattığı ve yatak altına sakladığı, burada hem içtiği hem de ticaretini yaptığı ortaya çıktı.

Şahıs gözaltına alınarak Adalar Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılık Gökhan B.’ı kanında uyuşturucu madde olup olmadığını öğrenmek için Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevkini gerçekleştirdi. Yapılan sorgulamada şahsın Adalar Belediyesinde şoför olarak çalıştığı ortaya çıktı.

İHA İstanbul

📆 28 Eylül 2021 Salı 11:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR