MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » CHP Kartal Örgütü: “3600 Ek Gösterge İçin Meydanlardayız”
CHP Kartal Örgütü: “3600 Ek Gösterge İçin Meydanlardayız”


Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilde eş zamanlı olarak; “3600 Ek Gösterge için Milyonlarca Memur CHP İktidarını Bekliyor” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada; “Yıllardır 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz, beşli çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür?” denildi.

Kartal CHP İlçe Başkanlığı kent meydanında kurduğu stantta broşür dağıtarak konuya dikkat çekti.


“Verdiğiniz Sözü Tutun”

CHP Kartal İlçe Sekreteri Mert Polat gazetemize yaptığı açıklamada; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, uzun zamandır söz verilip de yapılamayan 3600 ek göstergenin takipçisiydi zaten. Söylemlerinde, eylemlerinde bunu çokça belirtiyordu. Ek göstergenin verilmesi hatta kapsamının genişletilmesi noktasında çok ciddi çalışmaları da var. Artık bizler meydanlardayız. Son bir uyarı niteliğindedir bu. 3600 ek göstergeyi ya verin ya da biz iktidar olduğumuzda zaten ilk 150 günde vereceğimiz sözlerden biridir.  Biz muhalefet olarak vatandaşlarımızın menfaatine uygun olacak her işe evet diyoruz. Hatta bu ek gösterge için de; verilen sözü tutun. Yapılan çalışmaya “hayır” demiyoruz. Konunun takipçisiyiz.  Devletimiz için çalışan devlet memurlarımıza da daha çok sahip çıkmalıyız. Artık önceliğin kendi insanımız olduğunu da göstermeli, anlatmalıyız.  Bu zamana kadar 3600 ek göstergenin çoktan verilmesi gerekiyordu. Verilmezse de iktidar olduğumuzda biz vereceğiz zaten”

“Yarın Seçim Olacak Denilse Bu Akşamdan Hazırız!”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Sekreteri Mert Polat, ilçede yürütülen çalışmalar için de kısa bir açıklamada bulundu. Polat; “Yarın seçim olsa bugün akşamdan hazırız. Pandemi döneminde özellikle sağlık açısından bizlerde ciddi anlamda önemler aldık ve uyguladık. O zaman diliminde dahi ciddi çalışmalar yaptık. Bu dönemde de pandemi koşulları bitmese de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha bireysel daha az katılımlı çalışmalar yapıyoruz. Kapalı ortamda hala risk altında olduğumuzu ve bu nedenle insanlarımızı risk altında tutmamaya özen gösterdiğimizi belirtmeliyim.  Daha geniş çaplı çalışmaları ise vaka sayıları azaldıktan sonra yapabileceğiz.   Halk sağlığını ikinci plana atmadan çalışma yapıyoruz”

“Sayın Yüksel’i ve Ekibini Tebrik Ediyoruz”

Polat son olarak kurulan kitap fuarına da değinerek; “Kartal’da uzun yıllar sonra kurulan Kitap Fuarı için Sayın Başkanımız Gökhan Yüksel’i ve ekibini tebrik ediyoruz.  Fuar gerçekten çok geniş kapsamlı ve önemli yazarları gazetecileri ağırlıyor. Bizler buraya vatandaş olarak, her gün geliyoruz ve düzenli olarak programlara katılım sağlıyoruz. Önemli söyleşileri dinliyoruz.  Tüm Kartallıları bekliyoruz. Edebiyat ve sanat Kartal’ın özlediği şeylerdi. Tekrardan kavuştuğu içinde biz mutluyuz” dedi.

Haber: Yaprak Kaplan

📆 30 Eylül 2021 Perşembe 21:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR