MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Sivil Toplum » Tarafsızlık gazeteciliğin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır
Tarafsızlık gazeteciliğin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır


İnternetin yoğun olarak kullanılması ile birlikte internet üzerinde bilgi kirliliği de yoğun olarak görülmeye başlanmıştır. Artık basılı medya unsurlarının önemi azalmış ve bireyler haber almak için internet medyasını kullanmaya yönelmiştir. İnternet medyası da tıpkı basılı ve görsel medya unsurları gibi gazetecilik etik ve ahlak ilkelerine bağlı bir biçimde çalışmalarını yürütmektedir.

Sosyal medya, internet platformları, internet siteleri her ne kadar bilgi kirliliği ile dolu olsa da internet üzerinde faaliyet yürüten gazeteciler bu bilgi kirliliğini ortadan kaldırmaya yönelik doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile hareket etmek zorundadır. Bu hem bireylerin insan olma bilinci ile birebir örtüşen hem de iletişim fakültelerinin ilk yıllarından itibaren gazetecilere öğretilen son derece temel bir değerdir. Fakat ne yazık ki hem maddi kaygılar hem siyasi konjonktür nedeniyle internet üzerinde faaliyet yürüten habercilik çalışmalarını yerine getiren kurum ve kuruluşların tarafsız yaklaşımına rastlamak oldukça güçtür.

Medya Haber gündemi tarafsız yansıtır

Ekonomi kültür sanat spor teknoloji ve daha birçok alanda habercilik faaliyetini yürüten Medya Haber tarafsızlık ilkesini temel alarak çalışmalarını sürdürür. Bu açıdan haberin objektif olması, yorumdan ve değerlendirmeden uzak habere ilişkin detayları halkın inisiyatifine bırakması önemli unsurlardan biridir. Ne diyor haber dakika dakika Türkiye’de ve dünyada yapılan gelişmeleri takip ederek özellikle son dakika bölümünde vatandaşlarla paylaşmaktadır.

📆 14 Ekim 2021 Perşembe 17:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR