MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Kartal’da çarpıcı açıklamalar yaptı!
Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Kartal’da çarpıcı açıklamalar yaptı!


Rifat Serdaroğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Doğru Parti Genel Merkez Yönetimi, Kartal İlçe Temsilcileri Kartal’da muhtarlar ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya geldi.

Doğru Parti Genel Başkanı Serdaroğlu ve heyeti, demokratların kalesi gibi bilinen aynı zamanda partinin pilot ilçesi konumunda görülen Kartal İlçe Başkanlığı’nın da açılışını yaptı.

Doğru Parti Ekonomiden sorumlu Başkan yardımcılarından Gazeteci-yazar Meriç Köyatası da partisinin karma ekonomi sistemini getireceğini, devletin ve özel sektörün eşit haklarla üretim sağlayacaklarını hatırlatarak, öğretmen ve sağlıkçılar başta olmak üzere maaşlarda oldukça büyük iyileştirmeler getireceklerini ifade etti.

Toplantıya Genel Başkan Rıfat Serdaroğlu yardımcıları Avam Apaydın, Prof. Dr. Haluk Günuğur, Mehmet Yaşar Ahi, Meriç Köyatası, Genel Sekreter Tevfik Sipahi, Basın Danışmanı Ümit Turpçu, Yüksek Haysiyet Divan Başkanı Ömer Işık Ece, Genel Merkez Teşkilat Başkan yardımcısı Faik Akyol, Parti Kurucuları Sedat Özkan, Hasan Okan Okumuş ve Adnan Dikicioğlu ile Muhtarlar da katıldılar.

Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nın açılış kurdelesini kesen Serdaroğlu; “Kartal, örnek bir çalışmaya imza atıyor. Muhtarlarımız ile bir araya geldik. İlçe Başkanımız Gülay Şakar ve ekibi muhtarlar ile ilgili bir rapor hazırlamışlar. Raporu dikkatle inceleyeceğim. Muhtarlarımızın da başta özlük hakları olmak üzere birçok konuda desteğe ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Sorunlarının çözümü noktasında bizler de elimizden gelen katkıyı sunacağız” dedi.İlçe Başkanı Gülay Şakar: “Kartal’ın ve Muhtarların Sorunlarını Rapor ettik

Program, Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar’ın konuşması ile başladı. Şakar; “Daha önce yaptığımız toplantıda genel başkanımız ile sizleri bir araya getireceğimizi söylemiştik. Size doğruları ve gerçekleri anlatacağına emin olabilirsiniz. Kartal’ın sorunlarını dinlemek için muhtarlarımızın hepsini ziyaret ettik. Sağ olsunlar. Hepsi ile birçok konuyu değerlendirdik. Fakat öğrendik ki; onların özlük hakları ile ilgili ciddi problemleri varmış. Bunlarla ilgili bir rapor hazırladık. Bu raporumuzu partimize sunduk. Bu anlamda muhtarlarımıza destek olacağımızı ben de buradan ifade ediyorum” dedi.Serdaroğlu: “55 İlde Örgütlenmemiz Tamam”

Genel Başkan Serdaroğlu, parti teşkilatlanması ile ilgili ise; “55 ilde örgütlenmemizi tamamladık. İnşallah İstanbul’da da en kısa zamanda il kongremizi yapacağız. Ondan sonra da büyük kongremizi yapıp gerçek oy oranımızı o zaman göreceğiz” dedi.  

Babacan ve Davutoğlu önce kendi dönemlerinin hesabını versinler!

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, hükümeti, Ali Babacan’ı ve Davutoğlu’nu ağır bir dille eleştirdi. Serdaroğlu; “Ne Osmanlı Devleti’ndeki 36 Padişahımız ne bundan önceki 11 cumhurbaşkanımız ve başbakanlarından hiç biri için yabancı bir ülke parlamentosu “bunun Türkiye dışındaki mal varlığı” var diye, araştırma komisyonu kurulmasını kabul etmedi. Babacan, şimdi parti kurdu. Ekonomiden bahsediyor. Türkiye’nin faiz, borç sarmalına girmesine neden olan isimlerden biridir. Telekom’u özelleştiren Babacan’dır.  

Serdaroğlu: “Cami Gençlik Kolu Ne Demek?”

Diyanet’in kadrosu 200 bin kişi. Kaçak Kuran kurslarında çocuklarımız Taliban militanı gibi eğitiliyor. Diyanet İşleri’nin başkan yardımcısı açıklama yaptı; “Biz cami gençlik kolları kuracağız. Bin 500 camide hazırlıklarımızı tamamladık. Bunu 45 bin camiye çıkaracağız” dedi. Ne demek cami gençlik kolları? Bana biri bunu anlatabilir mi? Bu kadroları da yarı yarıya düşüreceğiz. Biz inançlı insanlarız. Ancak aklı ve bilimi kullanıyoruz. Ben aklımı sahtekâr, cübbeli insanlara verecek kadar aptal değilim.

Serdaroğlu: “Cumhurbaşkanının Akıl Sağlığı Yerinde Değil!”

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, konuşmasını ağır bir dille devam ettirdi. Serdaroğlu, Cumhurbaşkanının akıl sağlığının yerinde olmadığını, Bahçeli’nin ise demans olduğunu iddia etti.

Sağlık kökenli değilim ancak kısa dönem sağlık bakanlığı yaptım

Serdaroğlu şöyle konuştu: “Maalesef Türkiye’de ülkenin gerçeklerinden kopmuş bir cumhurbaşkanı var. O başka bir dünyada yaşıyor.  Ruh sağlığının, akıl sağlığının yerinde olduğuna inanmıyorum ben. Sağlık kökenli değilim ancak kısa dönem sağlık bakanlığı yaptım. O kadar çok doktor arkadaşım var. Bana biri “bunun akıl ve ruh sağlığı yerinde” diyecek olanı bulamadım.  Hastalık herkesin başına gelebilir. Gelişmiş ülkelerde her sene, sağlık kurulları devlet başkanlarını sağlık taramasından geçiriyor.  Devlet Bahçeli zaten demans olmuş durumda. Zaten konuşmalarını kendisi yazmıyor. Camdan okuyor. Onu da yanlış okuyor. En son kebapçıları terörist ilan etti. Bu sıkıntıyı ancak demokratikleşince aşarız”

Serdaroğlu: “İstanbul Valisi Hesap Verecek!”

İstanbul’da çok ciddi hukuk aksaklıkları var.  İstanbul Valisi hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağız. Vali devletin valisi olmak zorunda. Vali iktidarın valisi olamaz. Bunlar, AK Parti’nin il başkanı gibi çalışıyor. Mahkeme kararları uygulanmıyor. Adalar’da TÜGVA Vakfı’na kiralanan iskeleden bahseden Serdaroğlu; “İstanbul’un valisi o hesabı verecek” dedi.  Serdaroğlu şöyle devam etti; “Çünkü orası devletin malı. İstanbullunun malı.  Türkiye’deki bütün valileri takip ediyoruz. Maaşını milletten toplanan vergilerden alan bürokratların tamamı hesap verecek” dedi.Toplantının ardından Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nın açılışı yapıldı.

Galeri
📆 15 Ekim 2021 Cuma 11:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR