MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Dadaşlar, istişare için Kartal’da bir araya geldi
Dadaşlar, istişare için Kartal’da bir araya geldi


Kartal’da faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakıf merkezinde Anadolu Yakasında faaliyet yapan vakıf ve dernek başkanlarıyla kahvaltılı bir istişare toplantısı yapıldı.

Erzurum lobiciliğinin güçlendirilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfında Öner Kalkan, Vakıf Yönetim Kurulu, mütevelli heyeti,  vakıf ve dernek başkanlarını ağırladı.

Kalkan, Birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz

Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Öner Kalkan, yaptığı selamlama konuşmasında, “İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin buluşma noktaları durumunda olan vakıflarımız ve derneklerimizle bundan sonra daha yakın temasta bulunarak işbirliği içinde Erzurum ortak payda üzerinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bugün burada bir araya gelmemiz, ilerleyen günlerde yapacağımız güzel faaliyetlerimizin ilk adımı oldu. Malum uzun süre yaşadığımız pandemi sonrası böyle bir araya gelmeyi özlemişiz. Kartal’daki vakfımızda Nisan ayında yapılan genel kurul toplantısında göreve geldikten sonra ilk toplantımızda bir araya gelmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Erzurum adına yapacağımız eğitim, kültür, yardımlaşma, etkinlik gibi her faydalı çalışmalarda birlikte hareket etme kabiliyetini göstermeliyiz. Zira yapabileceğimiz güçlü lobicilik sayesinde memleketimize için her alanda fayda sağlayacaktır” dedi.  

Vakıf ve dernek başkanları da kısa konuşmamalarla birlik beraberlik vurgusu yaptılar.

Pandemi sonrası gerçekleşen kahvaltılı toplantıya ev sahibi Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakıf Başkanı Öner Kalkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mütevelli Heyeti, Kadıköy’de faaliyet gösteren İstanbul Erzurumlular Vakıf Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Maltepe’de faaliyet gösteren Erzurumlular Kültür Eğitim Yardımlaşma Vakıf Başkanı Suha Dengizek – Kadın Kolları Başkanı Neşe Şairoğlu – Erzurumsporlular Dernek Başkanı Muammer Dilli – Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal Yavuz – Samandıra Erzurumlular Dernek Başkanı Mürsel Böyük, Pendik Kaynarca Erzurumlular Dernek Başkanı Metin Yılmaz, Avukat Metin Gezmişoğlu – Mithat çevik – Kenan Gülerci – Ahmet Turan – Nuran Ergüler ve çok sayıda davetliler katılım sağladı.

Galeri
📆 25 Ekim 2021 Pazartesi 18:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR