MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Sağlık » İzmir Psikolog ve Psikoterapi Alanında Uzman Kadrosu ile Norapsikoloji Kliniği
İzmir Psikolog ve Psikoterapi Alanında Uzman Kadrosu ile Norapsikoloji Kliniği


Psikologlar, insanların çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için psikolojik terapi sağlayan ruh sağlığı uzmanlarıdır. Daha önce hiç psikoloğa gitmediyseniz ne bekleyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Nasıl randevu alacağınız ve bir psikoloğu görmenin neleri kapsayacağı hakkında bilgi sahibi olamayabilirsiniz.

Alanında uzman ekibi ile Nora Psikoloji, sizlere her türlü bilgiyi sağlayacaktır. İzmir psikolojik danışmanlık hizmeti ile alanında sayılı uzmanların yer aldığı Nora Psikoloji kliniği: Online Terapi ve Online Psikolog hizmetleri ile sizlere evinizin konforunda hizmet veriyor.

Neden bir psikoloğa görüneyim?

Psikoloğa gitmeniz için birçok neden var. Örneğin, kaygı, depresyon, stresli yaşam olayları veya başka herhangi bir zihinsel sağlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Neler olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz veya hayatınızın daha zor hale geldiğini hissedebilirsiniz. Bir psikolog, zihinsel sağlığınızın ayrıntılı bir değerlendirmesini yapmak ve sizin için neler olup bittiğini belirlemek üzere eğitilmiştir. 

Yardım arama nedeniniz ne olursa olsun, bağlantı kurabileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir psikolog bulmak önemlidir. Size yardımcı olacak birini bulmadan önce birkaçıyla tanışmanız gerekebilir. Psikologlar farklı alanlarda uzmanlaşmıştır, bu nedenle bir başkasının ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabileceğini düşünürlerse sizi başka bir uzmana yönlendirebilir.

Norapsikoloji Kliniği, Duygu Odaklı Çift Terapisi, EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi Hizmetlerinin yanında:

  • Takıntılardan Kurtulmak
  • Panik Atak Tedavisi
  • Anksiyete Bozuluğu
  • Sosyal Fobi
  • Öfke Kontrolü Tedavisi

Konularında da destek olmaya devam ediyor. Tek yapmanız gereken İzmir Psikolog arayışınız için telefon etmek.

Nasıl randevu alabilirim?

Norapsikoloji.com internet sitesi iletişim bölümünden randevu alabilirsiniz. Randevunuza gittiğinizde ön görüşme ile sorunlarınızı konuşacak ve norapsikoloji bünyesinde hizmet veren ilgili uzmana yönlendirileceksiniz.

Psikoloğa görünmek nasıl bir şey?

Herhangi bir psikoloğu ilk ziyaret ettiğinizde, sizinle her zaman gizlilik hakkında konuşmalılar, bu sizin mahremiyet hakkınızdır ve temelde, onlarla paylaştığınız her şeyin ikiniz arasında özel kalacağı anlamına gelir.

Bir psikoloğun yapacağı bir sonraki şey, size hayatınızda neler olup bittiğine dair bir dizi soru sorarak ve ayrıca geçmişiniz, aile hayatınız ve kişisel geçmişiniz hakkında ayrıntılar sorarak zihinsel sağlığınızın bir değerlendirmesini tamamlamaktır. 

Değerlendirme, psikoloğunuzun sizi neyin rahatsız ettiğini ve daha da önemlisi size nasıl yardım edeceğini anlamasına yardımcı olacağı için önemli bir ilk adımdır. Sizinle, onları ne sıklıkta ve ne kadar süreyle ziyaret etmenizi önerdikleri de dahil olmak üzere, devam etmek için bir plan tartışacaklar.

Normalde, belirli bir süre boyunca onları haftada bir veya iki haftada bir ziyaret etmenizi tavsiye ederler. Tedavinizin süresi, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak birkaç haftadan birkaç aya kadar değişebilir. Bir randevu genellikle yaklaşık 50 dakika sürer, ancak bazen daha uzun sürebilir.

Klinik ortamda görüşmek istemiyorsanız, Norapsikoloji kliniğinin, online psikolog hizmeti ile, Online terapi alabilirsiniz. Bu isteğinizi psikoloğunuza bildirmeniz ve gerekli değerlendirmeyi beraber yapmanız daha sağlıklı olabilir.

Psikologlar Tam Olarak Ne Yaparlar?

Psikologlar çok çeşitli insanlara yardım eder ve danışanın birçok sorunun üstesinden gelmesini sağlayabilirler. Bazı insanlar uzun süredir depresif, kızgın veya endişeli hissettikleri için bir psikologla konuşabilirler. Veya hayatlarını veya fiziksel sağlıklarını etkileyen kronik bir durum için yardım isteyebilirler. Bazıları, yeni bir işin getirdiği stresten dolayı bunalmış hissedebilir veya bir aile üyesinin ölümünün yasını tutuyor olabilir.

Psikologlar, insanların stresli durumlarla başa çıkmayı, bağımlılıkların üstesinden gelmeyi, kronik hastalıklarını yönetmeyi ve bir durumu teşhis etmeye veya bir kişinin nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığı hakkında daha fazla bilgi vermeye yardımcı olabilecek testler ve değerlendirmeler almalarına yardımcı olabilir. Bu testler entelektüel becerileri, bilişsel güçlü ve zayıf yönleri, mesleki yetenek ve tercihi, kişilik özelliklerini ve nöropsikolojik işleyişi değerlendirebilir.

Herhangi bir duygusal veya bilişsel sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, alanında en iyilerden olan ve İzmir’de psikolojik danışmanlık hizmeti veren Norapsikoloji kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

📆 25 Ekim 2021 Pazartesi 22:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR