MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Ekonomi, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » İŞKUR’UN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
İŞKUR’UN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI


İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus YELMEN,  İŞKUR’ un 2022 Yılı 1. Dönem Engelli ve Eski Hükümlü Proje başvurularının başladığını bildirdi.

İŞKUR İstanbul İl Müdürü Yunus Yelmen Engelli ve Eski Hükümlülere verilecek Hibe Desteği başvurularıyla ilgili şunları söyledi:

Engelli ve Eski Hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir. Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımız proje başvurularını, 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğümüz ve Hizmet Merkezlerimize elden veya posta yoluyla yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir.

 İlimiz genelinde Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 3 Aralık 2021 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığıyla İl Müdürlüğümüze iletmeleri gereklidir. 

📆 10 Kasım 2021 Çarşamba 10:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR