MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Gezi-Alışveriş, Mahalleler, Manşet, Mekanlar, Pendik, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Tam bu noktaya “Kartal’ımıza Hoş Geldiniz” tabelası asmaya yürek ister!
Kenan GÜLERCİ

Tam bu noktaya “Kartal’ımıza Hoş Geldiniz” tabelası asmaya yürek ister!Aydos ormanının içinden Kartal ile Pendik Kurtköy arasında mesafeyi kısalttığı için çok kullanılan Aydos Orman Caddesi Pendik Belediyesi sınırları içinde kalan kısmı yani 1,5 km yol, Pendik Belediyesinin yoğun gayretleriyle 45 günde tamamlanarak hizmete sunuldu.

-Ve yolun bitiş noktasına da kocaman bir “Pendik’imize Hoşgeldiniz”  tabelasını gururla yerleştirdiler. Tam bu noktaya yolun devamı yapılıncaya kadar “Kartal’ımıza Hoş Geldiniz” tabelası asılabilir mi, asmaya yürek ister!..

Şimdi Kartal’da yaşayanlar olarak bizim bu yoldan geçerken içimizin burkulduğunu kabul edelim, bu hususta Kartal Belediyesi bir adım atacak mı, merakla bekliyoruz.

İşin doğrusu ne yalan söyleyelim Pendik Belediyesi’nin bu anlamlı hizmetini kıskandım. Zira bu yol hizmeti iki belediye arasındaki hizmet farkı bakımından çok abartılı şekilde sırıtıyor. O yolu kullananlar bu farkı görüyor biliyor, bilmeyenler merak edenler çıkıp görebilirler.  

Tabiri caizse Pendik Belediyesi Kartal Belediyesine öyle bir gol attı ki; tam doksana çaktı derler ya… İşte öyle bir hamle olmuş, buradan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve ekibini tebrik ediyorum.  

Çift şeritli 8 metre genişliğinde duble bir yol oldu!

Tamamen Pendik Belediyesi imkânlarıyla tamamlanarak hizmete hazır hale getirilen Aydos Orman Caddesi için açılış töreni düzenlendi.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “1,5 km’lik bir yol; ama üç ilçeyi bağlayan kritik bir öneme sahip yol. İki aracın zor geçtiği bu yolu duble yol haline getirdik. Hayırlı olsun” dedi ve yolu ilk kez aracıyla test etti.

Duble yol oldu, kaza riski azaldı

Araçlar açısından dar olması sebebiyle sık sık kazaların yaşandığı Aydos Orman Caddesi yol genişletme çalışması sonrası 8 metrelik genişliğe sahip. Yenilenen yolda hava ve zemin şartlarına dayanıklı 4 katmanlı imalat yapıldı. Çift şerit gidiş geliş trafik düzenine sahip caddede hız kesicilerin de konulmasıyla kaza riski minimuma indi.

-Şimdi gelelim Kartal Belediyesi cephesine; Bünyesinde Karyapsan gibi asfalt fabrikası olan yetmedi İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi destek alabileceği bir kurum varken bu yolu yapmaması kabul edilebilir bir durum değil.

-Bu yol iki ilçe belediye hizmetleri bakımından çok ama çok önemli bir gösterge oldu. Şöyle ki; Kurtköy tarafından gelen araçlar otoban gibi yoldan bir anda ofsayta düşer gibi köy yoluna gelmiş oluyorlar.

-Kartal Belediyesine bir hatırlatma yaparak satırlarıma son vereyim. Yol medeniyettir, ulaşım kavuşmaktır, bu Aydos Orman Caddesi de öyle bir keskin gösterge olmuş ki, bu yol yapılmadığı her gün Kartal Belediyesi hanesine eksi puan yazar.

Benden söylemesi…  

Galeri
📆 16 Kasım 2021 Salı 22:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR