MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş, Teknoloji » Hosting Hizmeti Neleri Kapsar?
Hosting Hizmeti Neleri Kapsar?


İnternet sitelerinin kullanıcılar tarafından erişilebilir olması için barınma ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Bu barınma ihtiyacının karşılanması noktasında devreye giren de hosting hizmetidir. Günümüzde bu hizmeti sunan çok sayıda farklı firma ile karşılaşmak mümkün olsa da firmaların tamamının aynı kalitede hosting hizmeti sunduğundan da söz edemeyiz. İşte bu nedenle web sitelerin hangi hosting hizmetinden faydalanacağı konusunda seçimlerin büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kuşkusuz hosting hizmeti almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken öncelikli husus güvenilirliktir. Zira internet sitelerine erişimin kesintiye uğramaması ve 7 / 24 kullanıcılar tarafından erişilebilir olması gerekiyor. Bunu sağlayabilecek kalitede bir hizmet sunan firmaların tercih edilmesi durumunda en azından bu alanda bu sorun yaşanmayacaktır. Ancak firma seçiminde kriterlerin sadece bundan ibaret olmaması gerektiğini de belirtelim.

Artık ticari dünyada rekabetin nabzının internette atıyor olması, e ticaret siteleri başta olmak kaydıyla tüm web sitelerin en güçlü hosting paketlerine yönelmesini de beraberinde getirdi. En güçlü hosting paketleri ya da en ucuz ve sınırsız hosting hizmeti dendiğinde ise akıllara gelen ilk platform Limonhost.net oluyor! Peki, neden LimonHost tarafından sunulan hosting paketleri bu denli büyük bir ilgi görüyor? Konuyu sizler için araştırdık.

Otomatik Kurulum Servisleri İle Kurulumu Dert Etmeyin!

Öncelikle son derece hızlı, kolay ve güvenilir bir hosting ihtiyacı noktasında beklentileri fazlasıyla karşılayan bir hizmet sunulduğunu görmek mümkün olabiliyor. Yüksek performanslı bir alt yapıya sahip hosting paketleri arasında çoklu web sitesi desteği sunanları da görmek mümkün olabiliyor. Hangi paketi tercih ederseniz edin otomatik kurulum servisleri ile birlikte geliyor olması da göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir kolaylık sunuyor. Bununla birlikte WordPress, Joomla, Magento, Drupal, Opencart ve Prestashop gibi en çok tercih edilen barınma uygulamaları arasından rahatlıkla seçim yapılabiliyor. Bu arada otomatik kurulum için ekstra bir ücret talebinde bulunulmadığını da bilmeyenler için aktaralım. Tüm otomatik kurulum servisleri ücretsiz eklentiler ve kurulum da bir o kadar hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.

Backup ile Ücretsiz Yedekleme Şansı!

LimonHost tarafından sunulan hosting hizmeti çerçevesinde ücretsiz bir şekilde otomatik yedekleme şansının da olduğunu belirtelim. İşletmeler için önemli olan tüm veriler Backup hizmeti sayesinde koruma alına alınıyor. Yedekleme sayesinde olası sıkıntılı durumlar karşısında verilere yeniden erişim mümkün olabiliyor ve problemin kolaylıkla ortadan kaldırılmasının kapıları da aralanmış oluyor. Üstelik son yedekleme tarihinden itibaren web sitesinde yapılan tüm önemli değişimlerin korunuyor olması da önemlidir. Özellikle son yıllarda web sitelere yapılan siber saldırıların yoğunluğu dikkate alındığında yedeklemenin ne kadar önemli olduğunu anlamak da zor olmayacaktır.

Domain ve SSL İçin Ücret Ödemeyin!

Bu arada domain ücreti şirketler ya da şahıslar için önemli bir ek maliyete dönüşüyor. LimonHost hosting hizmetinden faydalanılması durumunda domain için ek ücret ödenmesi de gerekmiyor. Ücretsiz domain eşliğinde bu hizmetten faydalanmak kuşkusuz herkes için önemli bir avantajdır. Aynı zamanda SSL sertifikasının da ücretsiz olduğunu belirtmeliyiz. Web sitenin güvenliği açısından son derece önemli olan SSL sertifikası için de ek bir bütçe ayırmanız gerekmiyor. Web sitesine gayet güvenli bir trafik akışı sağlamak için ücretsiz SSL sertifikası avantajından faydalanabilirsiniz ve bu avantaj da firmanın tüm paket seçeneklerinde mevcut.

Yüksek Performanstan Ödün Vermeyin!

Elbette hosting hizmetlerinde nelerin önemli olduğundan söz ederken performans konusunu da göz ardı etmemek gerekir. Firmanın tüm paketlerinde yüksek hızlı ALL Flash SSD disk üniteleri kullanılıyor. Böylelikle yüksek performans beklentisinin de fazlasıyla karşılanması mümkün hale geliyor. Tier 3 veri merkezinden gücünü alan sunucular sayesinde bu performanstan faydalanmak da mümkün hale geliyor. Profesyonel teknik ekipler tarafından 7 / 24 destek sağlanıyor olması da önem taşıyor.

Sıklıkla merak edilen unsurlardan biri de tüm bu avantajların WordPress alt yapılı siteler için geçerli olup olmadığıdır. Elbette bu web siteler için de sıraladığımız tüm hususlar geçerli ve dolayısıyla avantajlarla dolu bir hosting dünyasına geçiş yapmak için önünüzde hiçbir engel yok!

Hosting Değişimi Yapmak İsteyenlere Büyük Kolaylık!

Daha önce farklı bir firmadan hosting hizmeti almış olabilirsiniz. Ancak avantajlarla dolu olan LimonHost hosting hizmetine geçiş yapmak istiyorsunuz. İşte bu durumda da size büyük bir kolaylık sunuluyor ve yeni hosting hizmeti alanların web siteleri hiçbir ücret talep edilmeden taşınıyor. Bu işlemi gerçekleştiren de firmanın deneyimli olan uzman ekipleridir. Web sitenin taşınması sırasında bir erişin kesintisi olup olmadığı da merak edilebilir. Elbette herhangi bir kesinti yaşanmıyor. Kesintisiz bir şekilde ve tamamen ücretsiz olarak web sitenin taşınması için paket seçenekleri arasından seçim yapmak yeterli oluyor. Eğer siz de ucuz wordpress hosting avantajı sayesinde çok daha hızlı ve güvenilir bir hosting hizmetine geçiş yapmak isterseniz Limonhost.net adresine uğrayarak paketleri incelemeye başlayın. Uygun fiyattan faydalanmak ve yüksek oranlarda indirim fırsatlarından istifade etmek işte bu kadar kolay!

📆 23 Kasım 2021 Salı 13:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR