MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sancaktepe, Sivil Toplum, Toplum » Sancaktepe Belediyesinde neler oluyor?
Sancaktepe Belediyesinde neler oluyor?


Belediyede yönetim zaafiyeti mi yaşanıyor, zira alınan kararların altından gayri resmi olarak görevlendirilen Osman Kurtulmuş ismi öne çıkmaktadır. Sancaktepe halkı ve AK Parti teşkilatlarının bu durumdan duyduğu rahatsızlığı artık yüksek sesle duyulmaya başladı.

AK Parti’li Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün, Osman Kurtulmuş’u  gayri resmi danışman olarak görevlendirdiği, Kurtulmuş’un  “Eş Başkan” yetkileriyle çalıştığı, kendisine oda sekreter makam aracı tahsis edilirken, Belediye’de yapılan birçok işlemin onun onayından ‘paraf’ından geçtikten sonra uygulamaya konulduğu iddia edildi.  Sancaktepe Belediyesi’nde, Başkan Baş Danışmanı olarak birçok kararlarda etkisi olduğu belirtilen Osman Kurtulmuş rüzgârı tüm hızıyla esmeye devam ediyor.

İki Başkan Yardımcısı Görevden Alındı

Bu arada, belediye içinde görev değişikliğine de gidildiği belirtiliyor. İlçe Başkanı Adil Kandemir görevden alındı. (istifa ettirildi) Belediye Başkan Yardımcılarından İBB Meclis üyesi Ahmet Yılmaz ve memur Başkan Yardımcısı Hasan Kamal görevden alındı. Ahmet Yılmaz’ın yerine Nazım Çiftçi getirilirken, Hasan Kamal’ın yerine Esenyurt’tan Gökhan Erdoğan getirildiği öğrenildi.

Öte yandan memurlarda da görev değişiklikleri yapıldığı yeni bir kadrolaşmaya gidildiği iddia edildi. Yaşananların parti içinde büyük rahatsızlık meydana getirdiği belirtiliyor.

Osman Kurtulmuş rüzgârı, İlçe Başkan Adil Kandemir’i de savurdu

31 Mart 2019  Mahalli İdareler Seçimi’nde Sancaktepe Belediye Başkanı seçildi. Mevcut İlçe Başkanı Adil Kandemir’de Şeyma Döğücü ile aynı süreçte göreve başladı.

İddiaya göre, bir süre sonra Şeyma Döğücü’nün, İlçe Başkanı Kandemir’in ve yönetiminin görüşünü almadan teşkilatta rahatsızlık veren bazı kararlar alması, görevlendirmeler yapmasına İlçe Başkan Adil Kandemir ve yönetimi karşı çıktı. O dönemde AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak idi.

İlçe Başkanı Adil Kandemir “Genel Merkez’in İstanbul İl Başkanı’nın onaylamadığı kişilerin Başkan Yardımcısı atanamayacağı” yönünde kararına istinaden, Döğücü’nün atamalarını ve görev değişikliklerini İl Başkanı Şenocak’a rapor etti.

İl Başkanlığı’nda bu konular müşterek görüşüldü gerekli ikazlar yapıldı. Bunun üzerine Şeyma Döğücü, Başkan Yardımcısı olarak atadığı kişileri, danışman olarak görevlendirdi. Bunlardan birisinin de Osman Kurtulmuş olduğu iddia edildi.

Daha sonra İl Başkanı Bayram Şenocak’ın değişmesi ve Osman Nuri Kabaktepe’nin gelmesiyle Başkan Şeyma Döğücü ve Danışman Osman Kurtulmuş  ilçe de istediklerini yapmaya başladı. Önce ilçe başkanı sonra belediye başkan yardımcıları sonrada belediye içinde bürokratlara operasyonlar devam etti.

Bu süreçte Sancaktepe Belediye Başkan Danışman Osman Kurtulmuş operasyonları hızlandırıp görevden almalar yaparak yeni atamalar yaptığı iddia edildi. Kasım ayı içinde yapılan değişiklikle iki başkan yardımcısını görevden alıp yerine atamalar yaptı. Görevden alınan siyasi Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz ve memur Başkan Yardımcısı Hasan Kamal görevden alındı. Ahmet Yılmaz’ın yerine Nazım Çiftçi, Kamal’ın Yerine ise Esenyurt’tan Gökhan Erdoğan getirildi.

Ayrıca personel operasyonlarının yanında; hizmet ve malzeme alımlarında dahi Osman Kurtulmuş’tan habersiz hiçbir adım atılmadığı iddiaları konuşulmaktadır. Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü mü yoksa Osman Kurtulmuş’mu yönetiyor veya belediye eşbaşkanlık sistemiyle mi yönetiliyor. Sancaktepe halkı bu durumdan duyduğu rahatsızlığı her platformda dile getirmektedir.

📆 30 Kasım 2021 Salı 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR