MENÜ ☰
Kabotaj Bayramı kutlu olsun!
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Gezi-Alışveriş, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri aşıklar programı ile başladı
Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri aşıklar programı ile başladı


İstanbul Maltepe’de geniş katılımla başlayan ‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’nin ilk günü aşıklar programı ile başladı.

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından düzenlenen ve ilk güne rağmen geniş katılımın gerçekleştiği ‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’nin ilk gün programı aşıklar etkinliği ile son buldu. Akşam sahne alan aşıklar, Anadolu türkülerini ve atışmalarını seslendirerek adeta kulaklardaki pasları sildi.

İstanbul’da yaşayan çok sayıda Erzurumlu ‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’nin ilk gününde Maltepe Sahil Etkinlik alanını doldurarak memleket hasreti giderdi. Erzurumlular; cağ kebabı, kadayıf dolması ve İspir kuru fasulyesini tattıktan sonra halayda buluştu.

Erzurumlu sanatçıların canlı konserinde, çeşitli eserleri de dinleme fırsatı bulan vatandaşlar, son olarak aşıklar programını ilgiyle takip etti. Aşıkların atışması ve yöresel türküleri ziyaretçilerden tam not aldı.

‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’ 5 Aralık’a kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

📆 03 Aralık 2021 Cuma 10:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR