MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Sivil Toplum » Evlilik Danışmanlığı
Evlilik Danışmanlığı


Evlilik terapisi Ankara olarak adlandırılan bu durum aslında bir tür psikoterapidir. Çiftlerin birbirini tanıması ve çözmesi için iyi ilişkiler geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Evlilik danışmanlığı aracılığı ile ilişkiler gözden geçirilebilmektedir. İlişki bu sayede yeniden inşa edilebilmekte ya da çiftlerin sağlıklı bir şekilde ayrılma kararı alması sağlanmaktadır. Bu gün ülkemizdeki en temel sıkıntı ne yazık ki çiftlerin birbiri ile ayrılmada yaşadığı sıkıntılardır. Anlaşma boşanma sayıları pek azdır. Çiftlerden bir tanesi ayrılmak isterken diğeri ayrılmak istememekte, bu sebeple süreci daha da çıkmaza sokmaktadır. Evlilik ve aile terapisi olarak bilinen bu terapiler lisans eğitimi almış uzmanlar tarafından verilmektedir.

Evlilik Terapisi Ankara

Evlilik terapisi Ankara hizmeti genel olarak kısa sürmektedir. Çünkü tipik olarak iki partneri içeren bu durumda sadece bir kişi terapiye devam etmek istemeyi seçmektedir. Evlilik zor bir konudur. Aslında birbirini tanıdığını zanneden, fakat farklı ortamlarda farklı değer yargıları ile büyümüş bireylerin aile olma serüveni olan evlilikte çiftler pek çok sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Bazı çiftler tarafından ilişkinin güçlendirilmesi için bu danışmanlık hizmetine başvurulurken bazı durumlarda da ayrılma amaçlanabilir. Çiftler iyi ve sağlıklı bir ilişki amacı ile başvurduğunda ilk olarak sıkıntının sebebi tespit edilebilir. Eşler arasında;

  • İletişim problemleri
  • Cinsel sorunlar
  • Çocuk yetiştirmede karşılaşılan güçlükler
  • Aldatma
  • Madde bağımlılığı
  • Ruhsal sorunlar

Gibi pek çok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aile içi istismar vakaları görüldüğünde de yine Evlilik terapisi Ankara olarak sizlere destek sağlıyoruz.

Evlilik terapisi Ankara Hizmetinden Beklentiler Nelerdir?

Evlilik terapisi Ankara olarak açık iletişim, problem çözme becerisinin kazandırılması ve farklılık rasyonellikleri üzerine çalışmaktayız. Çatışmaların her birinin bir sebebi vardır ve kaynak saptandığında ilişkinin düzelmesi de mümkün olacaktır. Sorunları danışan ile paylaşmak sizlere zor gelebilir. Seanslar sırasında eşler arasında çeşitli tartışmalar yaşanabilir. Eşiniz seanslara katılmayı reddetmiş de olabilir. Bu tür durumlarda tek başına gitmeniz gerekebilir. Terapiler kısa süreli olabilmekte ancak bazı durumlarda uzayabilmektedir. Sizin ya da eşinizin ek seanslara ihtiyacı olabileceği de gerçektir. Bu sebeple eksiksiz olarak terapilere katılmak önemlidir.

📆 03 Aralık 2021 Cuma 19:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR