SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Adnan Balcı’nın ‘Umut Işığı’ adlı sergisinin geliri, özel gereksinimli sporculara

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adnan Balcı’nın ‘Umut Işığı’ adını verdiği kişisel sanat sergisi Kartal Belediyesi’nin fuaye alanında açıldı. Özel gereksinimli sporcular yararına yapılan serginin açılışına katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Sporun,  sporcunun,  sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Kartal Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Adnan Balcı’nın su kabaklarını kullanarak yaptığı abajurların yanı sıra Atatürk siluetlerinin de yer aldığı ‘Umut Işığı’ adını verdiği kişisel sanat sergisi Kartal Belediyesi’nin ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılışına Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; İyi Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, Demokrat Parti Kartal İlçe Başkanı Eray Ekim, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kızılay yöneticileri, mahalle muhtarları, amatör spor kulüplerinin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Serginin geliri özel gereksinimli sporculara

Açılışta konuşan Adnan Balcı, serginin gelirinin Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü’ne bağışlanacağını kaydederek yıllar içinde emek vererek sergideki eserleri yaptığı söyledi. Balcı’nın ardından mikrofonu devralan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da sporun ve amatör spor kulüplerinin gelişmesinde önemli katkıları olan Adnan Balcı’nın emek verdiği sergiyi çok beğendiğini ifade etti. Başkan Yüksel, sergiye her kesimden çok sayıda ismin davetli olarak katıldığını belirterek Adnan Balcı’nın yıllardır Kartal’a emek veren isimlerden biri olduğunu söyledi.

Sporun, sporcunun, sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız

Başkan Yüksel, “Bugün sporcu kimliği ile tanıdığımız bildiğimiz Adnan abi bizi buluşturdu. Özel sporcular yararına düzenlediği kişisel sergisini bizimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Sporun,  sporcunun,  sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz. Bu güzel sergi için kendisine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ise Adnan Balcı’nın Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı olarak yaptığı çalışmaları hatırlatarak bu alandaki emeklerinden dolayı kendisini takdir ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından Adnan Balcı’ya Kartal heykelciği takdim edildi. Daha sonra sergiyi gezen Başkan Yüksel, Adnan Balcı’dan eserlerin yapım süreci ile ilgili bilgi aldı.

İlgili Haberler

Basında Kartal
28 Şubat 2024
Başkan Adayı Murat Kurum: “İstanbul artık tamam demiştir, Kartal, kararını vermiştir”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal mitinginde vatandaşlara seslendi. İstanbul’un mevcut yönetim tarafından 5 yıldır ihmal edildiğinin altını çizen Kurum, “31 Mart’tan sonra her evladımızın geleceğe dair umudu biz olacağız.” dedi. Kartal’ın tüm mahallelerinde vatandaşların dağ gibi biriken sorunlar nedeniyle dertli olduğunu dile getiren Kurum, “Gönlünüz müsterih olsun. Sizleri; CHP’nin insafına, belediyecilik anlayışına […]

Genel
28 Şubat 2024
İstanbul Boğazı’nda yoğun sis nedeniyle gemi trafiği çift yönlü durduruldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yoğun sis uyarısı yapmıştı. Sabah saatlerinde yoğun sesini etkili olduğu İstanbul boğazında gemi trafiği çift yönlü olarak durduruldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak İstanbul Boğazı’nda yoğun sesin etkili olacağını duyurmuştu. Sabah saatlerinde İstanbul Boğazı’nda yoğun sis görülürken kıyı emniyeti Genel Müdürlüğü de bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamaya […]

Genel
27 Şubat 2024
Tarım Kredi Ramazan İndirimleri! Ramazan Kolisi Paketleri Ve Fiyatları Belli Oldu

Tarım Kredi Market Ramazan indirimleri başlıyor. Tarım Kredi marketlerde Ramazan kolisi paketleri ve fiyatları belli oldu. Tarım Kredi Kooperatif markette indirim fırsatları hız kesmeden devam ederken Mart ayında başlayacak olan Ramazan ayı öncesinde de Ramazan paketi fiyatları açıklanmaya başlandı. Tarım Kredi Ramazan kolisi fiyatında artışlarda dikkat çekti. CHP’li Ömer Fethi Gürer, Tarım Kredi marketlerde bile […]

Genel
27 Şubat 2024
10.000 TL, 11.000, 12.500 TL Maaş Alan SSK ve Bağ-Kur Emeklisine Müjdeli Haber! 13.678 TL Ek Ödeme Yatacak

Emekli maaşı alanlara Müjde geldi. 10.000 TL ve üstü maaş alan emekliler başvuru yaparak ek para alabilecek. Bankaların emekli için sunduğu promosyonları şubat ayının son günlerinde devam ediyor. 29 Şubat’a kadar başvuru yapan emeklilere İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan ödenecek yeni promosyonlar belli […]