MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum, Yazarlar » Yaycı, Türk’ün yaşadığı her yer Turkuaz Vatandır
Kenan GÜLERCİ

Yaycı, Türk’ün yaşadığı her yer Turkuaz VatandırTürkiye’nin denizlerdeki haklarını Mavi Vatan teziyle savunarak Libya ile Münhasır Deniz Yetki Anlaşmasındaki etkin rolü ile dikkatleri çeken Emekli Tümamiral Cihat Yaycı Paşa, katıldığı bir programda yaptığı, “Turkuaz Vatan” açıklamasıyla yine bir hayli ilgi çekti.

Yaycı Paşa konuşmasında, “Kenan Beyin yazısından sonra şöyle görüşler geldi. Aslında Türklerin yaşadığı her yeri Turkuaz Vatan ilan edelim. Türk’ün yaşadığı her yer Turkuaz Vatandır” dedi.

Kerkük ve Musul’da yaşayan Türkmenler’in Irak’ta Ekim ayında yapılan son seçimlerde siyaseten hak ve kan kaybettiğini gündeme taşıyan Gazeteci Kenan Gülerci’nin yazısına atıfta bulunarak Mavi Vatan vurgusunun Turkuaz Vatan olarak anılmaya başladığını belirtti.

Gazeteci Kenan Gülerci, Türkmenler, Kerkük’te azınlık durumuna nasıl düşürüldü? Başlıklı yazısında; “Türkmen kardeşlerimizin mavi zemin üzerinde ay yıldızlı bir bayrağı var. Yani bu topraklar, üzerinde yaşayan Türkmen kardeşlerimizin vatan toprağıdır. Emekli Tümamiral Cihat Yaycı Paşanın “Mavi Vatan” tezi bu topraklara da uzanmaktadır. Mavi Vatan sadece deniz alanlarımızla sınırlı olamaz, Türkmen kardeşlerimizin yaşadıkları Bayır Bucak’tan Mendeli’ye kadar bu topraklar da  “Mavi Vatan” sayılır” şeklinde ifade etmişti.

İşte Cihat Yaycı Paşa’nın o dikkat çeken konuşması;

📆 07 Aralık 2021 Salı 12:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR