MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş » Sporcu Sütyeni Ne İşe Yarar?
Sporcu Sütyeni Ne İşe Yarar?


Genellikle spor sütyenleri, egzersiz ve spor seansları için idealdir. Ancak son günlere bu sütyen, sadece düzenli spor yapanlar değil birçok kişi tarafından favori ürün haline geldi. Diğer sütyenlere göre daha rahat, sağlam, iyi desteklenmiş ve nemi emme özelliği olan spor sütyenleri, herhangi bir fiziksel aktivitede bulunurken göğüslere destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Spor sütyeni giymenin birçok faydası vardır. Bu sütyenlerde asıl amaç sadece rahatlık değil, aynı zamanda bir kıyafeti güncel modaya uygun hale getirmek için de tercih edilir.

Neden Spor Sütyen Giyilmelidir?

Göğüslerin, yürüyüş esnasında olan hareketlerinin koşarken daha fazla arttığını hemen hemen herkes bilir. Egzersiz yaparken tam oturmuş ya da destekleyici sütyenler takmak bazı ağrılara neden olabilir. Ağrı yaşamazsanız bile göğüsleri hareketle hazırlayacağınız için kasılmalar meydana gelebilir. Bu durum hem küçük hem de büyük gösğüsler için geçerlidir.

Spor Sütyen ile Egzersiz Sırasında Ağrıyı Azaltabilirsiniz

Yapılan bazı araştırmalara göre spor sütyen giymek, verimliliği ve antrenman sırasında aldığınız zevki arttıracağını göstermiştir. Bu durum için tam oturan spor sütyeni giydiğinizden emin olmanız gerekir.

Doğru seçilmiş bir spor sütyeni, meme hareketini azalttığı için diğer sütyenlere göre daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmenizi sağlar. İyi tasarlanmış spor sütyenleri, genellikle ter tutmayan kumaşlardan yapılır. Bu özellik, egzersiz sırasında kuru ve rahat hissetmenizi sağlar.

Spor Sütyeni Takmanın Olumlu Sonuçları Nelerdir?

Spor sütyeni kullanmanın, egzersiz performansı üzerinde etkili olabileceği öne sürülmüştür. Yapılan bazı araştırmalar, kadınların gögüs hareketinin artması nedeniyle normal bir sütyen ile spor sütyeni karşılaştırıldığında hareket esnasında gögüslerin normal sütyende daha fazla hareket etmek zorunda kaldığını gözlemlemiştir. Egzersiz srasında gögüslerin hareketini azaltmak için spor sütyeni kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sporcu sütyeni modellerini incelemek için https://comm-ci.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

📆 07 Aralık 2021 Salı 08:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR