MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Neyzen Tevfik Meydanının yeni hali nasıl olacak ?..

Kartal Neyzen Tevfik Meydanının yeni hali nasıl olacak ?..Yıllardır Kartal kent meydan projelendirme çalışmalarının yapılmasını engelleyen Marmaray demiryolunun güzergahında iki adet meydan yapımına ve çevre düzenlemelerine nihayet başlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal Belediyesi işbirliği ile Hürriyet caddesi girişinde bulunan Şifa Hamamı Meydanı ve Neyzen Tevfik Meydanı çıkışı alt geçide kadar olan bölgede, Kartal’ın çehresini değiştirecek iki yeni projeyi hayata geçiriyor!

109.895 m2 alanda uygulanacak projede 9.543 m2 yeşil alan, 5000 m2 meydan, 1.250 m2 oturuma dinlenme alanı, 30.400 m2 yaya alanı, 35.400 m2 yol düzenleme alanı, 1000m2 etkinlik ve seyir basamakları alanı bulunuyor.

Meydan düzenleme çalışmalarının başlaması sebebiyle, Neyzen Tevfik heykeli kaldırıldı. Yeniden yapılacak olan bu seyir ve etkinlik alanına, daire şeklinde geniş bir zeminde kot farkını 5 basamaklık bir seviye ile aşağı çekerek Marmaray’ın altından Hürriyet Caddesi’ne Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önüne bağlanacak. Proje kapsamında Şifa Hamamı, Hürriyet caddesi ve çevresinde yeni düzenlemeler yapılacağı belirtildi.

Galeri
📆 11 Aralık 2021 Cumartesi 15:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR