MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Mahalleler, Maltepe, Manşet, Mekanlar, Sivil Toplum, Toplum » İMAMOĞLU: “KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR MEYDAN HEDİYE EDECEĞİZ”

İMAMOĞLU: “KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR MEYDAN HEDİYE EDECEĞİZ”İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Meydanı’nda ve Maltepe Bağdat Caddesi’ndeki altgeçit inşaatı şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından projelerle ilgili bilgilendirilen İmamoğlu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay ve kurum bürokratlarından detaylı sunumlar aldı. İmamoğlu, inceleme gezisiyle ilgili değerlendirmesini de Kartla Meydanı’nda yaptı.

“KARTAL’A ÇOK ŞIK BİR ALAN HEDİYE EDECEĞİZ”

“Kartal’da Neyzen Tevfik Meydanı’ndayız” diyen İmamoğlu, “Tren yolunun hem D100 tarafı hem Marmaray tarafındaki caddelerdeki düzenlemeyle beraber, burada kendi içinde kotları olan çok şık bir meydan düzenlemesi yapıyoruz. İBB’nin bütün birimleri, Park Bahçeler olsun, Fen İşleri olsun, Yol Bakımı olsun, bütün birimleri hem cadde düzenlemeleri hem trafik akışı hem de buradaki meydan düzenlemesiyle Kartal’a çok şık bir alan hediye edeceğiz. Devlet Demiryollarıyla birkaç sorun var, teknik sorunlar. Onları aşmak için de görüşmeleri Kartal Belediye Başkanımız olsun, bizim yetkili arkadaşlarımız olsun, Genel Sekreter Yardımcımızla beraber yürütüyorlar, sürdürüyorlar” bilgilerini paylaştı. 

DEĞERLENDİRME ARASI CANLI GÖRÜŞME

Vatandaşların İmamoğlu’na ilgisi, değerlendirme konuşması sırasında da sürdü. Bir vatandaşın annesiyle, cep telefonu üzerinden canlı bağlantı gerçekleştiren İmamoğlu, değerlendirme konuşmasına kaldığı yerden, “Günün sonunda, burada keyifli bir alanın oluşması için, TCDD’nin bu sürece hızlıca bir karar verip, uyumlu bir biçimde inşallah Kartal halkına, özellikle bu tren yolunun altına çıkacak olan alanların da mümkün olduğu kadar kamusal faydayı gözeten… Tabii ki Devlet Demiryolları’nın mülküdür, bazı ticari alanlar da düşünebilir, kendi takdiridir. Ama mümkün olduğu kadar, kamusal alanları düşünerek tasarlanması konusunda da kendilerinden destek istiyoruz. Yani bir nevi; İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD’nin uyumlu bir biçimde burada bir proje ortaya çıkarmasını arzu ediyoruz. Biz de yapımcıyız. Bütçesini hazırladık, yapacağız. İnşallah Mayıs – Haziranda da bu meydanda gezeceğiz” sözleriyle devam etti. 

TCDD’YE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

“Hem yağmur suları olsun hem pis su kanalları olsun, kanalizasyon olsun, burada büyük altyapı çalışmaları yapıldı” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: 

“Zaten altyapısı bitmeden, üstünü cilalamıyoruz. Yani önce altyapısıyla uğraşıyoruz, sonra üst yapıyı en nitelikli bir biçimde bitirip, halka hediye ediyoruz ki, kalıcı olsun, 30-40-50 yıl da geçse, burada hiçbir sorun yaşanmasın. Zaten burada Kartal Belediyemizin geçmiş hafızası, Başkanımızın geçmiş hafızası sorunları en uygun şekilde tespit edecek doğanıma sahipti. Ekiplerimiz, oturduklarında başka ilçelerde de olduğu gibi, burada da kangren haline gelmiş, belki 20-30 yıldır dokunulmamış birçok sorunu çözdü. İşin içinde yine Fen İşlerimiz olsun, diğer birimlerimiz olsun, İSKİ grubumuz olsun, sürecin içinde oldular.  Dayanışma içinde yürüyoruz. Tekrar ifade edeyim: Gönderme gibi algılamasınlar. Proje, İBB, Kartal Belediyesi ve TCDD ortaklığıyla olsun istiyoruz. O dayanışmayı hızlıca gösterirlerse, çok büyük memnuniyet duyarız” dedi.

📆 28 Aralık 2021 Salı 20:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR